Додому НОВИНИ Культура Зі святом Івана Купала жителів Попільнянщини привітав народний депутат Олександр Ревега

Зі святом Івана Купала жителів Попільнянщини привітав народний депутат Олександр Ревега

1986
ПОДІЛИТИСЬ

Івана Купала – одне з головних свят сонячного календаря. Припадає святкування на день літнього сонцестояння, з 6-го на 7 липня. Це свято вважається днем молодості та кохання. За легендою, цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій – води і вогню, чоловічого і жіночого начал.

Привітати з давнім святом жителів Корнина завітав народний депутат Олександр Ревега: “Вітаю зі святом! Зичу нам щастя, радості, злагоди та миру! Нехай кожен знайде свою квітку папороті та завжди буде огорнений любов’ю!”. І в подарунок для місцян Олександр Ревега запросив з концертною програмою народного артиста України Миколу Янченка та талановиту співачку Тетяну Денисюк.

У творчому дуеті, як і належить на Івана Купала, поєднавши чоловіче та жіноче, Микола Янченко та Тетяна Денисюк виступили перед жителями Корнинської об’єднаної громади. А на наступний день концерт відбувся в Квітневій об’єднаній громаді.

У селах завжди дотримувались народних звичаїв та берегли традиції. Тому і цього року давнє свято Івана Купала у селах Корнин та Квітневе відбувалось із дотриманням ритуалів: юні красуні-дівчата плели віночки та пускали їх на воду, в’язали стрічки на вербу – щоб скоріше щасливо вийти заміж. Нептун із русалками освячували гостей водою. Було і стрибання через вогнище, як ритуал очищення від негараздів та невдач.

Як годиться, зі смачною рибною юшкою та іншими смаколиками, з піснями та танцями святкували народне свято Івана Купала жителі двох об’єднаних громад. А концерт народного співака Миколи Янченка та співачки Тетяни Денисюк став окрасою свята.

Інна Солодка