Додому НОВИНИ Влада і громада Зі славної когорти аграріїв

Зі славної когорти аграріїв

117
ПОДІЛИТИСЬ

Василь Юхимович Любченко… Один з когорти відомих аграріїв району, які залишили помітний слід на рідній землі.

Народився Василь у Швайківці в родині Любченків: Юхима Адамовича і Анастасії Кіндратівни. До речі, його батько 36 років був головою місцевої сільської ради.

Василь Любченко зі своїми доярками на районному конкурсі працівників тваринництва

Після закінчення Української сільськогосподарської академії в місті Києві Василь Юхимович відразу був призначений головним інженером Швайківського колгоспу, де і працював більше десяти років. Проявивши свої професійні та організаторські якості був рекомендований і обраний головою колгоспу в селі Буряки. До цих пір його пам’ятають старожили села. Адже саме він розпочав газифікацію цього найвіддаленішого села району, провівши сюди газові мережі з Райгородка. Продовжив його справу згодом Василь Розпутняк.

Голова Швайківського колгоспу Михайло Побережний та головний інженер Василь Любченко з болгарськими та місцевими комбайнерами

В Буряках активно розпочалось будівництво: було споруджено шість житлових будинків для спеціалістів та працівників соціальної сфери, з’явилось приміщення сільської ради, медпункту, відремонтовано школу та біля неї влаштовано стадіон. Активно впорядковувались дороги, особливо вдячні йому мешканці за дорогу на сільське кладовище. Пройшла революція і в тваринництві: були реконструйовані ферми та введено в дію кормоцех, на території тваринницького містечка з’явилась лазня, а на тракторному парку – майстерня.

Як гарний господарник і будівничий, Василь Любченко зарекомендував себе і в Слободищах, де у 1986 році його обрали головою колгоспу. В першу чергу він взявся за облаштування тракторного парку: тут добудували нову ремонтну майстерню, звели їдальню та магазин, сховище для пального, піднавіс для комбайнів та іншої техніки. А на відкриття одного з найкращих у районі Будинку культури і адмінприміщення контори колгоспу приїхали чимало його колег та керівництво району. З’явився згодом і фельдшерсько-акушерський пункт. Відбулись позитивні зміни і в тваринництві: введено в дію кормоцех, нетелі були замінені дійним продуктивним стадом, встановлено доїльний цех, млин для виготовлення борошна. Василь Юхимович зробив те, про що мріяли мешканці села більше 30 років – зведено довгоочікуваний міст на Заріччя, також на багатьох вулицях з’явилось тверде покриття.

В подальші роки Василь Любченко працював директором машино-тракторної станції в Райсільгосптехніці, а з 2006 року фермерував – сам орав, сіяв, збирав… Нині Василь Юхимович, як і багато відставних керівників, займається пасікою, спілкується з природою та бджолами.

На відкритті Будинку культури

Незабаром Василь Любченко відзначатиме 76-й День народження. То ж побажаємо йому здоров’я, наснаги і надалі радіти життю. До всього сказаного приєднуються районна організація Аграрної партії України, колеги, друзі.

Володимир КРАВЧЕНКО