Додому НОВИНИ Влада і громада З вдячністю “Воїни-афганці”.

З вдячністю “Воїни-афганці”.

878
ПОДІЛИТИСЬ

В м. Бердичеві завершено створення меморіального комплексу воїнам-афганцям. 15 травня поточного року відбулось урочисте відкриття та освячення пам’ятного знаку воїнам-афганцям, які виконували інтернаціональний обов’язок в ДРА. Вказана подія була присвячена 26 річниці початку виведення  радянських військ з Афгагістану, яке розпочалось 18 травня 1979 року.

Будівництво вказаного комплексу було розпочато у 2012 році за ініціативою та під загальним керівництвом голови спілки В.Мамедова, який був обраний головою спілки у 2011 році та з перших своїх кроків, як голова спілки, почав організаційні заходи по впорядкуванню території навколо приміщення спілки та вшануванню своїх бойових побратимів. Будівництво меморіального комплексу проводилося за кошти самих воїнів-афганців, благодійної допомоги підприємств міста та за активної участі приватних підприємців міста та громадян міста. В тому ж 2012 році був побудований сквер та встановлений обеліск на якому викарбувані прізвища бердичівлян, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в ДРА.

У 2013 році проведено комплекс робіт по благоустрою території скверу та навколо нього.  В подальшому в 2014 році до 25 річниці виведення радянських військ з Афганістану, на території скверу був встановлений стенд з фотографіями наших земляків, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку.

У 2015 році за ініціативою начальника юридичної служби спілки Л. Сірохи було прийняте рішення про встановлення на території скверу пам’ятного знака тим, хто пройшов горнило афганської війни. З цією метою Леонідом Карповичем були проведені перемовини з директором Головинського кар’єру Ф.І. Горбань та приватним підприємцем з м. Бердичева О.В. Мащуком, які проявили велику повагу до воїнів афганців та надали благодійну допомогу у виділенні каменю для виготовлення цього знака. Члени спілки В.Хаустович та О.Михалюк при сприянні народного депутата України О.В. Ревеги доставили камінь у м. Бердичів, де воїн-афганець Леонід Голуб зі своїми майстрами виготовили цей знак і встановили у сквері. Ось так і були закінчені роботи по створенню меморіального комплексу.

Відкриття меморіального комплексу співпало із закінченням ремонту приміщення спілки воїнів-афганців.

Останій раз косметичний ремонт в приміщенні спілки був проведений у 2006 році. За ці роки приміщення спілки неодноразово підтоплювалося і мало досить непривабливий вигляд. З приходом у спілку В. Мамедова та завдяки йому в 2012 році були проведені   ремонті роботи по заміні водоканалізаційних мереж та бетонуванню підлоги. В березні поточного року розпочалися ремонтні роботи самого приміщення які практично були завершені 12 травня.

Велику людяність, доброту, порозуміння в проведенні ремонту приміщення спілки  проявили народний депутат України О.В. Ревега, Бердичівський міський голова В..К. Мазур, депутат обласної ради О.М. Нехворовський, депутати міської ради Сергій Гладун, Віктор Колесніченко, керівники підприємств: фабрики одежі Г.І. Стукало,  хлібзаводу К.І. Анучін, ВК №70 О.П. Доробалюк та БВЦ №108 А.Я. Чобанян, які надали благодійну допомогу.

Велику вдячність за розуміння та благодійну допомогу в проведені ремонту приміщення  висловлюємо керівникам приватних підприємств та приватним підприємцям: “Золотий ключик” – О.В. Кіщуку, “Дана” – Р.В. Пілецькому, “Стандарт” С.А. Коренівському, “Лада-Сервіс” – Д.С. Богодвіду, “Ортек” – А.О. Кіщуку, голові “Благодійної організації розвитку міста” – А. В. Лізогубенко, приватним підприємцям міста Р.В. Левицькому, О.В. Станіславському, О.О. Балянову, А.А. Ясенко, В.С. Лісовському, Ю. Ізотову, Ю.С. Сакарі, Н.П. Акімовій, І.В. Парасюку, С.А. Коренівському, Ю. Бесмертному, С.В. Зарембі, В.П. Морозову, А. Матвієнко, А.І. Мельнику, В.І. Мельнику, І.В. Моісеєву, С. М. Томчуку,  Т.В. Томчук, О.М. Чугунову, Б.Л. Мончаківському, Г.О. Окрушко, С.М. Ферту, З.І. Ніколайчук, С.В. Михайловському, жителям міста С.М. Свинаренко, О.П. Гречка, Є.А. Татарчуку, І.Ф. Ткачуку, С.В. Вакалюку, І. Човдар,  С.П. Поліщуку, майстру ПАТ “Прогрес” В.П. Гуцалюку, воїнам афганцям В. Анциферову, В.Д. Члеку, С. Ониськову, О.А. Михалюку, Д.М. Осавлюку, О.А. Михалюку, В.О. Калініченко, начальнику юридичної служби Л.К. Сіросі, голові БСВА В. Мамедову.

Особливо хочеться подякувати та відзначити  вагомий внесок у проведенні цих робіт народному депутату України О.В. Ревезі, який завжди  піклується проблемами воїнів-афганців, надає їм матеріальну допомогу у вирішенні соціальних та побутових проблем. Взагалі Бердичівські воїни-афганці так говорять про О. Ревегу: – “Це наш депутат, свій. Він тут виріс, тут пройшло його становлення і він знає про нас не з розповідей чи публікацій, а з самого життя. І тому він і віддає ту пошану тим, хто з честю виконав свій обов’язок перед Батьківщиною”. Та міському голові В.К. Мазуру, який постійно піклується проблемами ветеранів афганської війни, прикладає максимум зусиль до вирішення тих питань, які стоять на сьогоднішній день.

Земний уклін Вам люди добрі та велика вдячність від усіх воїнів-афганців м. Бердичева.

З повагою, від імені воїнів-афганців Бердичівщини М.Кравчук.