З ким буде жити дитина: правове вирішення спору між батьками?

З ким буде жити дитина: правове вирішення спору між батьками?

67
0
ПОДІЛИТИСЬ

Після розлучення батьків постає питання, як визначитися, з ким має проживати дитина? Як це питання регулюють законодавчі норми?

Детальніше про це, в межах проекту “Я маю право!”, розповідають фахівці Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначається нею самою (Стаття 160 Сімейний кодекс України).

У випадку недосягнення згоди щодо того, з ким з батьків буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом (Стаття 161 Сімейний кодекс України).

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.

Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.

За загальним правилом батьки самостійно визначають місце проживання своїх дітей. Стаття 160 Сімейного кодексу України встановлює, що місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Більше інформації можливо дізнатися у Бердичівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги який розташований за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, контактний телефон 4-14-42, а також вказану інформацію можливо дізнатися в рамках проекту “Я МАЮ ПРАВО!” – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ