Додому НОВИНИ Влада і громада З перших уст

З перших уст

700
ПОДІЛИТИСЬ

Організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. Розпочався новий навчальний рік, учні повернулися за парти і ми вирішили дізнатися у керівництва районної державної адміністрації, як йдуть справи з підвезенням учнів у Бердичівському районі. На що отримали відповідь голови райдержадміністрації Томашевського Едуарда Євгеновича:
– Підвезення учнів – це один із важливих моментів у шкільному процесі. У районі це відбувається відповідно до вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безоплатного підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників. Проблем із даним питанням не виникало. Точніше сказати, виникали часткові незручності та навантаження на деяких напрямках, але попри все, усі школярі вчасно діставалися на навчання.

– Чи були вжиті заходи для відсторонення часткових незручностей?
– Слід зазначити, що це питання було детально вивчене і проведений моніторинг народним депутатом України Олександром Васильовичем Ревегою. Саме з його ініціативи розроблено проект “Шкільний автобус – як запорука організації регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому у Бердичівському районі”, який був прийнятий і затверджений Міністерством регіонального розвитку. Олександр Васильович доклав багато зусиль, провів особисті зустрічі, переговори, аби “проштовхнути” проект і отримати гарний шанс придбати два новенькі шкільні автобуси. Відповідно до затвердженого переліку інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, Бердичівський район отримає 1 млн. 620 тис. грн. – це кошти державного фонду регіонального розвитку, а також з районного бюджету було виділено 240 тис. грн. співфінансування на купівлю автобусів. Придбати автобуси планується на кінець листопада місяця поточного року.
Також, на даний час відбувається оновлення наявного шкільного автопарку, закінчується капітальний ремонт одного автобуса, на що було виділено з бюджету району 149 тис. грн. Відремонтований, він має виїхати уже до кінця жовтня. Згодом на процедуру капітального ремонту буде відправлено ще один шкільний автобус, кошти на його обслуговування вже передбачені у районному бюджеті.
Таким чином, до кінця року парк шкільних автобусів збільшиться з 4 до 8 авто, що, звісно, підвищить якість і оперативність підвезення, зменшить навантаження, підвищить освітній рівень сільського населення, а головне – шкільний автобус стане запорукою організації регулярного безоплатного перевезення учнів і вчителів.

Прес-служба райдержадміністрації.