Додому НОВИНИ Влада і громада Карантин у місті та районі: події день за днем

Карантин у місті та районі: події день за днем

440
ПОДІЛИТИСЬ

Ми, люди, реагуємо на будь-який стрес однаково. Ось і з коронавірусом ми проходимо все ті ж фази адаптації, але лише з різною швидкістю та глибиною.

У когось ще триває фаза заперечення («Це не страшніше грипу», «Це вигадка китайців/американців», «карантин обмежує наші права»). Хтось, уже в стадії гніву, поширює чутки про витік вірусу з американської чи китайської лабораторії або про те, що вірус запущений спеціально, щоб вирішити фінансові проблеми світової економіки. І те й інше ні на чому не грунтується і легко спростовується, але гнів є гнів – не варто витрачати час на суперечки з такими людьми.

Більшість зараз проходить стадію торгу – вони весь час дивляться на цифри, сподіваюсь побачити ознаки спаду епідемії. Вони читають по сотні статей на день, намагаючись знайти в них втішну інформацію, що саме їх вірус не зачепить, а якщо зачепить, то вони захворіють не сильно, а якщо сильно – то їх врятує чудодійний засіб, який от-от винайдуть.

Частина, звичайно, впала у депресію – вони припинили працю (деякі стали пити), у соціальних мережах такі пишуть про апокаліпсис: «ми всі помремо якщо не від вірусу, так від голоду через зупинку всього світу». Саме вони скуповують туалетний папір, поширюють чутки про значне заниження смертності, про сотні тисяч хворих у країні, про введення військ у міста. Саме для них написані статті про те, що захворіє 70% населення («іспанкою», до речі, на початку минулого сторіччя захворіло від 20 до 30%) або що безробіття досягне 50% та ін. Звичайно, нічого такого не буде.

Нарешті, є й такі (і я бажаю всім швидше ними стати), хто вже дійшов до стадії прийняття: вони намагаються орієнтуватися на авторитетні джерела (тобто, професійні видання, підтверджені 2-3 рази незалежно один від одного факти), слідують перевіреним саме таким чином рекомендаціям і думають не про те, як все погано або як все добре, а про те, що робити в даній ситуації.

Для нас усіх є дві новини. Перша дещо негативна – створення адекватних заходів боротьби з вірусом потребує значного часу. Вакцини не з’являться раніше осені (навіть вакцину від страшної Еболи створювали не менше року). Друга новина добра – імовірність появи вакцин все ж дуже висока. Поступово як світова, так і українська системи охорони здоров’я наповняться достатньою кількістю тестів, захисних костюмів, вентиляторів і оксигенаторів. Наші лікарі навчаться адекватно реагувати на появу нових хворих, і головне – успішно лікувати їх.

Отже, давайте не панікувати і адекватно реагувати на події. А вони за тиждень, що минає, в місті та районі були такими:

20 березня. У п’ятницю, відбулось засідання виконкому міста Бердичева. Заслухавши інформацію представників Держпродспоживслужби, члени виконкому своїм рішенням посилили карантинні заходи. Зокрема, з 21 березня закрито всі заклади харчування (окрім роздрібної торгівлі), міські ринки та всі торгові точки на їх територіях. В місті ліквідовуються місця стихійної торгівлі, підприємцям пропонують здійснювати адресну торгівлю (без безпосереднього контакту з людиною), у тому числі й продуктами харчування. З цього ж дня вулицями міста курсує спеціальний автомобіль ДСНС, який за допомоги гучномовців інформує населення про карантинні заходи.

21 березня по місту розпочалось проведення дезінфекції зупинок громадського транспорту. За інформацією директора КП «Бердичівкомунсервіс» Миколи Кравчука, у суботу було продезинфіковано 34 зупинки, наступного понеділка – 29.

У понеділок, 23 березня, відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Її рішенням із наступного дня у Бердичеві призупинили рух усього громадського транспорту (крім таксі та спеціальних).

24 березня відбулось засідання міської ради, на якому депутати виділили додаткові кошти у розмірі 2,4 млн. грн. на закупівлю лікарських засобів. Але в умовах поширення коронавірусу в країні місто підтримає не лише медицину: так серед проєктів рішень, запропонованих на роз-гляд депутатів, з-поміж інших, були такі, що стосувалися фінансової допомоги пожежним (175,0 тис. грн.), підрозділам ЗСУ (чотирьом військовим частинам та військкомату на загальну суму 550,0 тис. грн.), Бердичівському ВП ГУНП у Житомирській області (100,0 тис. грн.) та місцевому управлінню СБУ (50,0 тис. грн.). Окрім того 100,0 тис. грн. буде виділено МКАРС на придбання деззасобів та засобів особистого захисту, 145,0 тис. грн. місто витратить на придбання продуктів харчування на випадок звернень громадян, які знаходяться у скрутному становищі.

Цього ж дня до інфекційного відділення Бердичівської міської лікарні завдяки сприянню міського голови міста Житомира Сергія Сухомлина надійшла чергова партія експрес-трестів. Але місто все ж очікує на централізоване постачання тестів, масок та противірусних засобів від влади.

Від міста не відстає й Бердичівський район, вірніше, об’єднані громади. Днями відбулись позачергові засідання сільських рад, на яких громади своїми рішеннями виділили кошти медзакладам. Так, 19 березня під час позачергової сесії Семенівської сільської ради депутати виділили Центральній районній лікарні 348 тис. грн. (на заробітну плату медпрацівникам та придбання засобів захисту), КНП «ЦПМСД» – 100,0 тис. грн. 20 березня Гришковецька ОТГ для лікування хвороб, спричинених коронавірусною інфекцією, для КНП «Центральна районна лікарня» виділила 100 тис. грн., для КНП «ЦПМСД» – 95 тис. грн.

23 березня під час позачергової сесії Райгородоцької сільської ради її депутати виділили Центральній районній лікарні 40,0 тис. грн., КНП «ЦПМСД» – 25,0 тис. грн., Швайківська ОТГ загалом виділила 40,0 та 25,0 тис. грн. відповідно.

Хоча карантинні заходи тривають, кількість інфікованих в країні щодня збільшується і станом на ранок 26 березня в Україні налічувалось 145 лабораторно підтверджених випадків та за-фіксовано 5 смертей від даної інфекції. Щоденно до референс-лабораторії надходять матеріали тих, у кого підозрюють коронавірус. Після проведення дослідження ці підозри або підтверджують або спростовують.

Враховуючи зростання хворих на проведеному 25 березня засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення про продовження карантину в Україні попередньо до 24 квітня. Ця дата не є остаточною, її можуть змінити в залежності від того, як розвиватиметься ситуація надалі з інфікованими на коронавірусну інфекцію в країні.

Також за словами голови Уряду Дениса Шмигаля одночасно з карантином в Україні вводять і надзвичайну ситуацію, у режим якої переводять Єдину державну систему цивільного захисту. До цього цей режим діяв лише в окремих областях. Керувати роботами з ліквідації наслідків медико-біологічної НС призначили заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Анатолій ГОРОБЧУК.