Додому НОВИНИ Культура Книга в руках успіху

Книга в руках успіху

598
ПОДІЛИТИСЬ

У сучасному світі все частіше побутує думка про те, що книга втрачає свої позиції, а комп’ютерні технології значно полегшують і прискорюють доступ до потрібної людині інформації. У наш не простий час книгу поступово намагаються витіснити комп’ютер, телефон чи телевізор. Та спілкування з бездушною машиною ніколи не замінить нам книги.

23 лютого в районній бібліотеці для дітей відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнського конкурсу “Книгоманія – 2016”. 14 найкращих читачів сільських бібліотек Бердичівського району, учнів 6-7 класів: Ілля Чухрай (с. Осиково), Софія Войтенко (с В. П’ятигірка), Світлана Потаржевська (с. Гардишівка), Ганна Косюченко (с. Скраглівка), Вікторія Толмачова (с. Швайківка), Каріна Дементьєва (с. Слободище), Ярослав Білотіл (с. Райки), Іванна Шевчук (с. Садки), Вероніка Крижанівська (с. В. Низгірці), Вікторія Куценко (с. Семенівка), Денис Доманський (с. Журбинці), Вікторія Марченко (с. Мирославка), Денис Кузь (с. Іванківці), Вікторія Нагорнюк (с. Маркуші) боролися за звання “Найкращий читач року”.

Ніжна Попелюшка та вишукана Золотоволоска, хитромудрий Кіт у чоботях і благородний лев Аслан, хоробрий п’ятнадцятирічний капітан Дік Сенд і мужній Прометей, віддана Мавка та нескорена Любава, сміливий Том Сойєр і правдолюбивий Федько-халамидник, непосидюча Пеппі Довгапанчоха та горда Оксана, звичайні-незвичайні Ромчик і Ганнуся Сомченки та чуйний дерев’яний чоловічок. Щоб представити своїх улюблених літературних героїв та улюблені книги, юні конкурсанти вигадували костюми, малювали малюнки, писали вірші, представляли акторську майстерність. А ще здобували звання кращого знавця української мови в турнірі “Говоримо правильно”, серед творів відомих казкарів світу вибирали казки братів Грімм, демонстрували знання біографії та творчості Лесі Українки.

Компетентне журі в складі провідного спеціаліста відділу культури і туризму Бердичівської райдержадміністрації Ольги Романівни Шевчук, голови Гришковецької селищної ради Ірени Леонідівни Лісової, директора Бердичівської районної бібліотеки Світлани Олексіївни Семенюк, провідного методиста районної бібліотеки Наталії Іванівни Герасимчук вразили начитаність, креативність та обізнаність учасників конкурсу.

І місце та звання “Найкращий читач року” здобула Каріна Дементьєва (с. Слободище). Переможне ІІ місце виборола Вікторія Куценко (с. Семенівка), ІІІ місце – Вікторія Толмачова (с. Швайківка). Грамоти переможцям і спеціальні призи глядацьких симпатій Білотілу Ярославу (с. Райки) та Денису Доманському (с. Журбинці) вручила провідний спеціаліст відділу культури і туризму Бердичівської РДА Ольга Романівна Шевчук. Усі учасники конкурсу отримали подарунки від приватного підприємця Ірини Миколаївни Унгурян та працівників районної бібліотеки для дітей.

Одного разу дитячу письменницю Астрід Ліндгрен запитали, чи є у книги майбутнє? Вона відповіла: “Якщо майбутнє є в людини, воно є і в книги. Якщо одного разу ми навчилися черпати радість в книгах, нам без цього не обійтися. Для багатьох книги потрібні як хліб і сіль. І так буде, скільки буде існувати людство”.

Ірина Онищук
завідувачка районної бібліотеки для дітей