Додому НОВИНИ Влада і громада Коли прийдуть апостоли добра?

Коли прийдуть апостоли добра?

509
ПОДІЛИТИСЬ

Наша країна вже майже три десятиліття чекає на свого Мойсея, який виведе її на шлях благополуччя. Просить про це Бога і відомий український поет Вадим Крищенко.

Апостоли добра

Прийдіть апостоли добра
І сядьте у державні крісла.
Ганьба нова й ганьба стара
На нашій долі перевисла.

Усе не ті, усе чужі
Щосили пнуться у пророки,
Такі слизькі, як ті вужі,
Такі брехливі, як сороки.

Що їм держава та народ,
Не зрозуміли ласку Божу.
Ніяк набить не може рот,
Ніяк накрастися не може.

Гендлюють, дурять, продають,
Торгують весело й охоче,
За усмішку сховавши лють,
За папірець сховавши очі.

Не те чекалося — не те!
Перевернулось перше й друге,
Усе достойне і святе
Узяв нечистий у прислуги.

Коли закінчеться це все?
Коли зітхнемо ми спокійно?
Прийдіть апостоли добра –
Пришли їх Боже на Вкраїну!

Вадим КРИЩЕНКО.

Часто люди кажуть, що президентами, міністрами, високопосадовцями повинні бути люди обов’язково з вищою освітою та значним досвідом. А хіба ж наші керманичі починаючи з 1991 року були безграмотними? Чи не працювали на відповідальних посадах? Але, на жаль, зуміли довести до того, що країна стала найбіднішою у Європі. Можливо, потрібні не освіта і політичний досвід, а бажання допомогти країні, а не багатіти самому?

Чомусь же простий електрик Лех Валенса у Польщі та працівник котельні Павел Гавел в Чехословаччині та багато інших керівників постсоціалістичних держав зуміли створити успішні країни, не ставши при цьому мільйонерами та мільярдерами.

Відбулось два Майдани та електоральна революція на виборах у 2019 році, коли Президентом став Володимир Зеленський. Але поки зримих змін так і не відбулось. Народ вкотре починає розчаровуватись у діях нашого парламенту та уряду. Можливо, надто мало часу пройшло? Особисто я продовжую вірити саме в Зеленського, якому тепер дуже непросто. Може, він і є тим апостолом добра, на якого ми чекали три десятиліття?..

Володимир Кравченко.