Додому НОВИНИ Культура “Коли ти досягаєш успіху, хочеться допомогти іншим…”

“Коли ти досягаєш успіху, хочеться допомогти іншим…”

888
ПОДІЛИТИСЬ

З давніх часів будівництво храму вважалося Божою та почесною справою для кожної людини, яка була причетна до такої знаменної події. Сотні років люди різного статусу й достатку прагнули бути серед тих обраних, яким вдавалося приєднатися до благодійної справи. Сьогодні на Бердичівщині до такої благодійної справи долучився місцевий підприємець, меценат Габріел Карленович Мкртчян.

За кошти Габріела Карленовича на території села Райки було збудовано церкву, згодом до неї добудували ще два крила, одне з яких розписане у вірменському стилі, інше – згідно православних канонів. Поряд із церквою зведено дзвіницю з одним великим та трьома малими дзвонами, біля дзвіниці – музейний будиночок, в якому зберігаються експонати старовинного народно-ужиткового мистецтва. Біля церкви також споруджено меморіальну композицію, яка складається із чотирьох пам’ятників – жертвам голодомору, воїнам загиблим у Другій світовій війні, пам’ятника загиблим в АТО та кам’яного хреста (хачкара) жертвам геноциду вірменського народу. Центром композиції є площадка з фонтаном до якої сходяться алеї від пам’ятників.

gIDjV_JpXKEВідкриття та освячення добудованої церкви, дзвіниці та меморіальної композиції відбулося 11 жовтня. На цю визначну подію зібралися майже всі жителі села Райки та сусідніх сіл. Серед запрошених були народний депутат України Олександр Ревега, голова Бердичівської районної державної адміністрації Едуард Томашевський, виконавчий директор Спілки вірмен України Давид Мкртчян, представники вірменської діаспори міст Бердичева, Житомира, Києва.

Звершив чин освячення архієпископ Житомирський та Новоград-Волинський Никодим. Владика Никодим вручив Габріелу Мкртчяну орден Георгія Побідоносця – за вагомий особистий внесок у розвиток духовності Українського народу. “Приходячи у цей світ людина відкриває свій духовний рахунок, який треба поповнювати добрими справами та праведними вчинками. Габріел Мкртчян належить саме до таких людей”, – сказав у своєму виступі Владика. Варто зазначити, що це вже другий орден Габріела Карленовича, перший – орден Миколи Чудотворця.

Головою Спілки вірмен України Давидом Мкртчяном Габріелу Мкртчяну було вручено грамоту за вагомий внесок у розвиток культур вірменського та українського народів, а сільський голова Папірник Микола Степанович вручив подяку від сільської громади.
У свою чергу Габріел Карленович висловив глибокі слова вдячності всім, хто долучився до непростої, проте дуже важливої справи – сільському голові, сільській громаді, працівникам культури села, директору школи та всьому педагогічному та учнівському колективу, представникам вірменської діаспори, Бердичівському ВЦ №108. “Меценатство – це стан душі, коли досягши успіху, хочеться допомогти іншим. Перші свої кроки я розпочав із відродження духовності, бо, на моє глибоке переконання, буде духовність – буде народ, буде народ – буде держава. Тільки разом, спільними зусиллями, крок за кроком ми збудуємо сильну європейську державу. Тільки тоді ми досягнемо успіху, коли перестанемо питати, що зробила держава для мене, а будемо казати, що ми зробили для своєї держави”, – сказав у своєму виступі меценат.

Завершилося урочисте відкриття церкви та меморіальної композиції святковим концертом, який було організовано працівниками Райківського будинку культури та Райківської загальноосвітньої школи.

_OBFCs5Bisk bEg3bT0j7pEgIDjV_JpXKE4 gIDjV_JpXKE1 gIDjV_JpXKE2