Додому Контакти

Контакти

Міськрайонна газета “Земля Бердичівська”

Засновники:

Трудовий колектив редакції

Редактор:

Кравченко Володимир Тарасович


 

Адреса редакції:

13312, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. Михайла Грушевського, 20

Телефони:

редактор, загальний – 4-11-25

E-mail: berdgazeta@ukr.net

Адміністратор веб-сайту: agorobchuk1970@gmail.com


Газета не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
За достовірність викладених фактів несе відповідальність автор.
Редакція залишає за собою право редагувати тексти статей і оголошень, не змінюючи їхньої суті.Історія газети “Земля Бердичівська”

Газета "Известия", 1919 р.
Газета “Известия”, 1919 р.

Із наявних архівних документів видно, що газету “Земля Бердичівська” було започатковано виконавчим комітетом ради робітничих депутатів (рос. – Исполнительный комитет Совета рабочих депутатов) і називалась ця газета “Известия”. Редакція газети розмістилася в будинку за адресою вул. Нікольська, 14 (нині вулиця Тараса Шевченка, будинок належав відомому в місті лікарю та меценату Давиду Мойсейовичу Шеренцісу), а контора – по вул. Свердлова, 16 (нині вулиця Вінницька). Перший номер цієї газети вийшов 12 квітня 1919 року. Саме цей день і вважається днем народження газети “Земля Бердичівська”, що тривалий час виходила під назвою “Радянський шлях”. Організатором створення і першим редактором газети став Арнольд Борисович Кадишев (1895-1968) – очільник підпільного міського ревкому і Бердичівської ради робітничих депутатів.

Газета "Радянський шлях", 1969 р.
Газета “Радянський шлях”, 1969 р.

21 червня 1925 року міська газета “Голос праці” змінює свою назву на нову – “Радянський шлях”, яку буде носити наступні 67 років. І саме під такою назвою пам’ятають її пересічні бердичівляни. Як орган Бердичівського міськкому КПУ, Бердичівського райкому КПУ, міської та районної Рад депутатів трудящих Житомирської обл., газета виходила чотири рази на тиждень та в 90-х роках минулого століття мала тираж біля 26 тис. екземплярів.

У листопаді 1992 року газета востаннє змінює назву – “Земля Бердичівська”.

За роки свого існування газета “Земля Бердичівська” (“Радянський шлях”) з суто інформаційного засобу перетворилась на безцінне джерело краєзнавчої, історичної та культурної інформації. І пишучи історію рідного краю, міськрайонка написала і власну історію. І саме теперішня її назва “Земля Бердичівська” втілює в собі усю історичність землі наших предків з прадавніх часів і донині.

Газета "Земля Бердичівська", 1999 р.
Газета “Земля Бердичівська”, 1999 р.