Додому НОВИНИ Влада і громада Конфлікт навколо будівництва ретранслятора мобільного зв’язку в Гришківцях

Конфлікт навколо будівництва ретранслятора мобільного зв’язку в Гришківцях

148
ПОДІЛИТИСЬ

Чутки про намір збудувати ретранслятор на території колишнього Гришковецького консервного заводу ходили вже давно. Нині він у приватній власності, але земля, на якій знаходяться будівлі, є комунальною власністю Гришковецької територіальної громади. Тому на будь-яке будівництво потрібна згода селищної ради. Проте без всякого погодження і рішення селищної ради ділянка на місці однієї з знесених прибудов самовільно була залита бетоном і тут розпочали монтаж першої секції ретранслятора.

Це обурило мешканців Гришківець, адже поруч знаходяться гімназія, дитячий садок, виробництва, приватні оселі. Люди хочуть знати ризики, які несе це будівництво, тому і вийшли 29 грудня з протестом і вимагали представлення документів, які підтверджували б законність підстав зведення вишки.

Слід зазначити, що селищна рада вже давно написала заяви в поліцію та прокуратуру про незаконне будівництво, а також запросила керівництво підрядника на зустріч з владою та людьми. Але ті так і не з’явились.

Хоча на мою думку вже є випробуваний, узаконений державою спосіб вирішення таких питань. Для цього у місцевій пресі публікуються оголошення про наміри будівництва, вплив на довкілля. Потім через певний час проводяться громадські слухання, де замовник обґрунтовує потребу в такому будівництві та розповідає про можливих шкідливий вплив на навколишнє середовище та людей. А також представляє висновки державних архітектурно-будівельної та санітарно-епідеміологічної служб. І лише після узгодження всіх питань легально розпочинається будівництво.

Нині ми спостерігаємо те, що на даний час всього цього проведено не було, або про це своєчасно не повідомили громадськість.

У середу до протестувальників прибули працівники поліції, вони тимчасово призупинили дане будівництво. Можливо, після цього з’являться замовники і пояснять свої наміри та шлях їх реалізації. Люди розуміють можливі переваги від зведення нової вишки. Це і якість зв’язку, і швидкісний інтернет. Але вони хочуть, щоб все це відбувалось законно.

Володимир КРАВЧЕНКО