Додому НОВИНИ Медицина Коронавірусна інфекція: ситуація в Бердичева та районі за тиждень, що минув

Коронавірусна інфекція: ситуація в Бердичева та районі за тиждень, що минув

947
ПОДІЛИТИСЬ

Ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції, на жаль, розвивається за одним із найгірших прогнозів. І джерелом розповсюдження стала Бердичівська міська лікарня.

Саме у Бердичівській міській лікарні зафіксували вогнище поширення коронавірусної інфекції. Про це цього понеділка під час брифінгу розповів головний санітарний лікар області Зіновій Парамонов. За його словами, у нашій лікарні на CОVID-19 захворіли 38 працівників, у тому числі 28 – безпосередньо медичні працівники та 9 – обслуговуючий персонал (працівники бухгалтерії). На цей час це майже половина від тих жителів Бердичева та району, в яких лабораторно підтвердили наявність COVID-19. Загалом у Бердичеві та ра-йоні станом на 5 травня маємо такі показники по захворюваності: захворіло 93 особи, з них 88 у місті, 5 – у районі.

Як вказав Зіновій Парамонов, основними причинами виникнення спалаху захворювання на цю інфекцію в медичному закладі стало недотримання санітарних норм. За його словами, фіксування лабораторно підтверджених випадків захворювання відбулося, зокрема, цими вихідними, вже після оголошення додаткових карантинних заходів у бердичівській лікарні.

До речі, Бердичів не єдине місто, де склалась така ситуація. Зокрема, на COVID-19 захворіли 107 медичних працівників області. Найбільше у Житомирі – 39, з яких 21 – це працівники первинної медичної ланки.

Отже, з п’ятниці міську лікарню зачинили. Усіх пацієнтів, які проходили лікування не на коронавірусну інфекцію, відправили або додому, або до районної лікарні. А нових хворих з коронавірусом будуть направляти до Житомирської центральної районної лікарні. Ті ж хворі, що нині перебувають в інфекційному відділенні, доліковуватимуть до повного видужання.

Все б нічого, але ситуацію з захворюваністю ускладнює й те, що Житомирський обласний лабораторний центр три дні (7, 8 та 9 травня) не прийматиме матеріал для тестів на COVID-19. Як стало відомо, причина такого рішення – завантаження лабораторії на 7-8 днів наперед та відсутність можливостей для зберігання такої кількості біологічного матеріалу. Отже, як ми і зазначали у попередньому номері нашої газети, триває ситуація, коли тривале за часом (декілька днів) проведення аналізу збільшує вірогідність ненавмисного розповсюдження хвороби тими, у кого взяли матеріали на аналіз.

Як повідомлялось представниками облдержадміністрації наприкінці минулого тижня, в обласній лабораторії мали цього понеділка завершити монтаж ще однієї установки, яка дозволить додатково виконувати 100 тестів на добу. Тобто, всього фахівці виконуватимуть до 200 аналізів, що мало значно прискорити тестування. На брифінгу, який відбувся 6 травня, начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Микола Суслик інформував, що на проходження ПЛР-діагностики нині чекають 800 проб, а за минулу добу було проведено 124 обстеження.

Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже з 11 травня скасують частину обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, все у залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте на позачерговому засіданні Уряду 4 травня.

«Пом’якшення, які ми закладаємо з 11 травня, будуть впроваджуватися на умовах адаптивного карантину. У нас є області, в яких досить високий рівень захворюваності на коронавірус. Тому ми не можемо дозволити собі послабити карантин скрізь однаково», — наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Відтак, серед запланованих послаблень є наступні: відкриття парків, скверів, зон відпочинку, перукарень, салонів краси, літніх майданчиків кафе та ресторанів. Також Уряд розглядає можливість дозволити роботу закладів громадського харчування на виніс, оптову і роздрібну торгівлю непродовольчими товарами (окрім зон розваг та фудкортів у ТРЦ); роботу закладів побутового обслуговування, музеїв, бібліотек, а також тренування спортивних команд на закритих базах тощо.

За словами очільника МОЗ, відомство постійно триматиме ситуацію під контролем і у разі її погіршення буде ініціювати повернення обмежень.

«При цьому усі анонсовані послаблення відбуватимуться за умови до-тримання суворих протиепідемічних та санітарних критеріїв. Ніхто не буде ризикувати здоров’ям та життям українців», — підкреслив Максим Степанов.

Отже, за тиждень бердичівлян очікуватиме послаблення умов карантину. Чи стане це позитивним для економіки країни, відповідь однозначна – так. Але чи ці послаблення не призведуть до погіршення ситуації з захворюваністю – покаже лише час.

Анатолій ГОРОБЧУК.