Додому НОВИНИ Влада і громада Коронавірус: боротьба триває, але поки результати невтішні

Коронавірус: боротьба триває, але поки результати невтішні

521
ПОДІЛИТИСЬ

Минув місяць, як у державі діють карантинні заходи, покликані призупинити захворюваність на коронавірусну хворобу. На жаль, поки ні дії влади, ні медичних працівників не в змозі зупинити її розповсюдження. Кількість хворих у місті та районі лише зростає…

Минулий тиждень закінчувався Поминальними днями, тож владу перш за все хвилювало дотримання карантинних умов у ці дні. Але ці хвилювання виявились марними – громадяни перебували по домівках, виявляючи розуміння та свідомість. Результат – вдячні слова міського голови Василя Мазура, який подякував громаді за відповідальне ставлення до ситуації, яка склалась.

Хоча місцеві медики ніби й забезпечені всім необхідним, а головне – засобами власного захисту, кількість медперсоналу міської лікарні, який захворів на цю недугу, лише зростає. От і цього тижня ще декілька працівників інфекційного відділення отримали позитивні результати проведених ПРЛ-тестів. Їх відразу ізолювали, тривають заходи щодо уточнення кола тих, з ким вони спілкувались. Але більш ніж дивним у цій ситуації є те, що результати тестів надходять до нашого міста лише через декілька днів після того, як їх взяли у медпрацівника. Тобто, щонайменше декілька днів медпрацівник, якого перевіряють, може ненавмисно бути розповсюдником хвороби, навіть не підозрюючи про власний стан, адже тестування проводиться превентивно, людина не відчуває ніяких симптомів хвороби…

Міський голова Василь Мазур провів робочу зустріч із завідувачем МРВ ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» Олександром Запаренюком та начальником Бердичівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Валерієм Биковим, під час якої окрім інших питань обговорили і проблему затримки отримання результатів ПЛР-досліджень із Житомирського обласного лабораторного центру. Якщо ситуацію терміново не владнати, Бердичів вже доволі скоро може залишитись без профільного персоналу інфекційного відділення, доведеться долучати персонал з інших відділень.

Тож забезпеченість бердичівських медиків усім необхідним для успішного подолання наступу коронавірусу – у пріоритеті серед завдань міської влади. Про це не раз заявляв міський голова Василь Мазур. Як і про те, що влада зробила все, аби персонал усіх підрозділів місцевої медицини не відчував нестачі у медикаментах, засобах індивідуального захисту, засобах дезінфекції.

Станом на ранок 30 квітня маємо такі показники захворюваності: 78 осіб захворіли на COVID-19, одна людина одужала, ще декілька очікують підтвердження про повне одужання, адже ознаки хвороби вже відсутні.

Анатолій ГОРОБЧУК.