Додому НОВИНИ Влада і громада Коронавірус: карантині заходи зобов’язують до дій

Коронавірус: карантині заходи зобов’язують до дій

409
ПОДІЛИТИСЬ

Ось вже місяць, як тривають карантинні заходи в місті та районі. Не зважаючи на це кількості тих, хто захворів на коронавірус, продовжує зростати.

Станом на ранок цього четверга в місті та районі нараховувалось 65 хворих на COVID-19 (з них 4 випадки летальні). Більше двох десятків хворих нині перебуває в міській лікарні (в інфекційному та реанімаційному відділеннях), інші – вдома на самоізоляції. Жоден із хворих, на превеликий жаль, досі не видужав настільки, щоб лікарі однозначно констатували – людина не хворіє (хоча симптоми хвороби у багатьох фактично вже відсутні).

Цей тиждень показав, що хвороба все ж здатна поширюватись навіть за умов карантину – з’явились нові хворі не лише в місті, але й у районі. До випадку зараження в Хажині (про це ми повідомляли в попередньому номері) додався випадок зараження в селі Андріяшівка Райгородоцької громади. Зокрема, захворіла 51-річна жінка. Як стало відомо, що вона перед цим вже хворіла на запалення легень та лікувалась у лікарні. Після виписки вдома садила город, прибирала на кладовищі, робила хатні справи тощо. Коли ж жінка почала задихатись, швидка забрала її в інфекційне відділення. Рентгенівський знімок показав двостороннє запалення легень, а лабораторне дослідження – наявність коронавірусу. Є хворий і в Скраглівці.

Напередодні Великодня відбулось позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянули питання вжиття додаткових обмежувальних заходів на території району для запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Зокрема, щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних і святкових днів.

Комісія вирішила з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції закрити приміщення та огорожі церков, а також кладовища на території Бердичівського району для відвідування на період Великодніх свят та поминальних днів. Також поминальні дні перенесли на період з 6 по 8 червня 2020 року.

Як стало відомо, карантин в Україні буде продовжено до 11 травня. Лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи чергове засідання Кабінету Міністрів у середу, 22 квітня. Але чи стане це рішення остаточним в історії боротьби з коронавірусом, покаже лише час.

Анатолій Горобчук.