Додому НОВИНИ Влада і громада Краплина, що рятує життя

Краплина, що рятує життя

510
ПОДІЛИТИСЬ

Щорічно, 14 червня, відзначається всесвітній день донора крові. Засновано це свято під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я у Женеві.
Ініціаторами були чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна Федерація Червоного Хреста, Федерація організації донорів крові і товариство з переливання крові.

Потреба у донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. тому кожен донор, який здав кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів. Адже на сьогодні здають кров, в основному, родичі чи близькі постраждалого. Доступність крові та її компонентів залежить від тих, хто прагне допомогти іншим, хто виявив бажання стати донором. А це – найвищий прояв гуманізму і людяності.

Всесвітній день донора крові – це ще одне нагадування про цінність життя. Відзначення цього свята ставить мету залучити нових донорів, а також подякувати тим людям, які добровільно здають кров, не чекаючи за це винагороди, крім усвідомлення, що саме вони допоможуть врятувати чиєсь життя. Міська організація Товариства Червоного Хреста вітає усіх донорів зі святом і бажає міцного здоров’я, щастя, мирного неба, всіх людських благ!

Наталія Гавриловська, голова Бердичівської МО ТЧХУ.