Додому НОВИНИ Культура Краса не має меж

Краса не має меж

625
ПОДІЛИТИСЬ

4 березня у виставковій залі Музею історії міста Бердичева традиційно до Свята весни та жіноцтва відкрилася виставка художніх робіт бердичівської спілки художників «Вернісаж». Тематика виставки надзвичайна – Жінка, Весна, Краса! Кольори, фактура, техніка виконання робіт мають настільки високий рівень, що не залишається сумнівів — це справжнє мистецтво.

Поціновувачі живопису можуть побачити понад 50 картин бердичів-ських художників. Різнобарв’ям квітів заповнилася виставкова зала. Це і «Мальви» Ірини Ніколайчук, і «Польові маки» Юрія Чебаненка, «Обдувайки» Володимира Татаринцева і вази з різними квітами Юрія Кисельова…

Зачаровують портрети жінок: юна «Першокласниця» Володимира Татаринцева та «Жіночі портрети з квітами» Семена Андрійчука… з ними гармонійно переплітаються чоловічі портрети, написані Миколою Яцюком.

Найкраще місто на Землі – Бердичів – у творах Ірини Ніколайчук, Миколи Яцюка, Мар’яна Загороднього, Володимира Татаринцева, В’ячеслава Дорофеєва… Неповторна Венеція зачаровує з полотен Мар’яна Загороднього та Світлани Пушкарук.

Роботи Ольги Дзюрбей відрізняються легкістю і безпосередністю передачі образів, де прочитується архаїчна символіка та фольклорні мотиви в казковій, фантастичній інтерпретації.

Зачаровують погляд мотиви різних пір року та часу доби на полотнах старшого та молодшого Олександрів Войтків, Миколи Яцюка, Павла Жигадла, Олександра Алимова, Юрія Чебаненка та Михайла Довбищука.

Живописні твори, представлені на виставці, вражають щирістю почуттів: любові, добра, краси. У кожній картині відчувається індивідуальність художників, власне бачення світу. Їх реалістичні пейзажі, натюрморти, портрети наповнені повітрям, світлом, душевним теплом. Слідування натурі поєднується в їх роботах з ретельним відбором і узагальненням. І, як наслідок, написані картини мають силу яскравого неповторного образу.

Роботи вирізняються певною пластичністю, що досягається за рахунок точно помічених і вдало застосованих світлових ефектів. За допомогою кольору, світлотіні, виразності мазків митці надали своїм картинам тональної цілісності, емоційного колориту. Насичені, різнобарвні, вони наповнюють глядача своєю благодаттю. Тут різні техніки і стилі. Тут – просто людина, емоція, простір та форма зображення, як спосіб передати думки, переживання та сподівання.

Усі бажаючі можуть відвідати виставку, яка діятиме по 20 березня включно та помилуватися чудовими роботами, кольором і формою, винахідливістю та фантазією, яку перенесли на полотно наші художники.

Наталія ЗАХАРЧУК,
науковий співробітник Музею історії міста Бердичева.