Додому НОВИНИ Влада і громада Крок за кроком до підвищення енергоефективності в Бердичівському районі

Крок за кроком до підвищення енергоефективності в Бердичівському районі

493
ПОДІЛИТИСЬ

Державна програма енергоефективності – одна із ключових реформ держави, які перебувають у компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

На виконання постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України у Бердичівському районі було вжито комплекс заходів та проведено кропітку роботу з метою включення районних проектів до переліку інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що фінансуються у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Як результат злагодженої роботи голови Бердичівської райдержадміністрації Е.Є. Томашевського, народного депутата України О.В. Ревеги та при співпраці з громадою району маємо: 54 проекти затверджено по Житомирській області, десять з яких затверджено по Бердичівському району та включено до загального переліку.

Серед даного переліку є інвестиційні проекти, згідно яких у котельнях Великоп’ятигірської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Озадівської та Райгородоцької школи І-ІІІ ступенів було здійснено реконструкцію з переведенням на альтернативні види палива. Аналогічні роботи планується провести у Маркушівській і Скраглівській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів та закінчити до листопада поточного року. Також, котельня з встановленням твердопаливного котла Центральної районної лікарні Бердичівського району має запрацювати до початку опалювального сезону.

Частина коштів, що були затрачені на встановлення котла у Великоп’ятигірській шкільній котельні згодом будуть повернуті громаді за рахунок коштів фонду регіонального розвитку і можуть бути використані в інтересах цієї ж громади.

Також до переліку інвестиційних програм потрапили проекти з будівництва мережі водопостачання у с. Радянське, с. Бенедівка, с. В. Низгірці, та, придбання двох шкільних автобусів, що стане запорукою організації регулярного безоплатного перевезення учнів до місць навчання і додому.

Слід зазначити, що впровадження даних проектів скоротить споживання природного газу бюджетною сферою на 45% та призведе до економії близько 2 млн. грн. бюджетних коштів на рік, що виділялися з освітньої субвенції. Це дасть змогу використати заощаджені кошти на розвиток освітньої галузі в районі. Матимемо надію, що реалізація інвестиційних програм і проектів, їх ефективне використання буде позитивно впливати на комплекс загальнодержавних заходів з енергозбереження та енергоефективності і принесе гарний результат і для держави, і для населення.

Прес-служба райдержадміністрації.