Куріння або здоров’я — вибирайте самі!

Куріння або здоров’я — вибирайте самі!

259
0
ПОДІЛИТИСЬ

У цивілізованому світі останнім часом полку курців значно поменшало.
Україну, навпаки, така тенденція обійшла стороною: у нас за останні 20 років поширеність куріння зросла майже на 15%. Курять більше 40% населення старше 15 років. За останні п’ять років кількість курящих представниць прекрасної статі збільшилася в три рази. Третина всіх смертельних випадків від онкозахворювань викликана саме курінням, а причиною раку легенів у 90% випадків стає куріння.

Всього лише з одним затягуванням тютюнового диму курець вдихає близько 4000 хімічних речовин. Одні з них отруйні, інші провокують зміни на клітинному рівні, а 43 компонента призводять до виникнення раку.

Нікотин сприяє звуженню судин. При тривалому палінні кровоносні судини приходять у стан спазмів. Курці частіше страждають хронічним бронхітом. Шкідливий вплив тютюнового диму на секрецію залоз шлунка. Нікотин особливо шкідливий для мозку, серця і легенів.

Куріння чоловіків – біда, куріння жінок – двічі біда, бо це загроза і для курящої жінки і для її дитини. З курінням матері пов’язані багато хвороб вагітності, пологів, дитячі захворювання. Отрути тютюну особливо небезпечні для мозку плоду. Мертвонародження, розумова і фізична відсталість дітей, недорозвинення органів та інші каліцтва дітей, їх передчасна поява на світ – жорстока плата за пристрасть матері до куріння.

Тютюновий дим і куріння надзвичайно шкідливі у молодому віці. Є прямі докази зниження розумових здібностей у підлітків внаслідок куріння. У них особливо яскраво виражено шкідливу дію тютюну на нервову систему, серце, судини.

На жаль, багато хто в збиток своєму здоров’ю ставиться зі зневагою до істини про шкоду куріння. Чому така тяга у молоді до куріння? Найчастіше з цікавості і бажання долучитися до дорослого світу школярі створюють міф про престижність куріння. Називають й інші причини куріння: нудьгу, моду, наслідування, звичку, прагнення до самоствердження. Деякі вважають, ніби куріння полегшує спілкування, допомагає переключитися з одного виду діяльності на інший. Подумайте, чи принесе вам користь куріння і станете ви дорослим від того, що будете добровільно погіршувати своє здоров’я.

Тютюнова отрута переробляється в печінці і видаляється з організму нирками. У курця порушується нормальний обмін речовин. Ніжні легеневі тканини стають резервуаром сухої перегонки тютюну, отруйні продукти якого проникають у всі органи і руйнують їх.

Кинути курити треба відразу і назавжди, тоді швидко згасає цей умовний рефлекс. Курець із будь-яким стажем може відвикнути від тютюнового зілля. Важливо переконатися у шкоді куріння і мати силу волі. Кожен раз треба гасити бажання закурити – попити воду (сік), з’їсти цукерку або глибоко подихати. Шкода куріння очевидна. Ми не повинні миритися з таким злом. Прочитавши цю статтю, задумайтеся про це, і, якщо самі не курите, то допоможіть людині яка курить позбутися від цієї згубної звички.

Побережець А.С., лікар терапевт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ