Додому НОВИНИ Медицина Кір: як вберегтися?

Кір: як вберегтися?

847
ПОДІЛИТИСЬ

Кір – небезпечне інфекційне захворювання, що може призвести до важких наслідків.

За даними Центру громадського здоров’я, з початку року на кір захворіло 32 939 людей, з них 14 830 дорослих та 18 109 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей.

Джерелом інфекції є хвора людина, заразність при контакті сягає понад 90 відсотків. Вірус може зберігатись у повітрі 2 години. Інкубаційний період від моменту зараження становить 6-21 день.

Першими проявами хвороби є підвищення температури до 38-39 0С, нежить, біль у горлі, сухий кашель, кон’юнктивіт. Через кілька днів на слизовій оболонці щік з’являються маленькі плями діаметром 1-2 мм. На 5-6 день з’являється висипання на обличчі, за вухами, що переходить на шию, тулуб та кінцівки.

Специфічного лікування не існує. Захворювання викликає імунодефіцитний стан, може перебігати з такими важкими ускладненнями, як пневмонія, ураження нервової системи та може мати віддалені наслідки.

Єдиним дієвим способом профілактики є вакцинація. На жаль, багато українців відмовляються від проведення щеплень через неправдиву інформацію про вакцинацію. Щеплення від кору проводиться дітям за Календарем щеплень у 12 міс. та 6 років вакциною виробництва Бельгії та США, є безкоштовною та дорослим із груп ризику (медики, освітяни, студенти, учасники ООС), які мають потребу.

Хочу закликати батьків звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра, щоб вакцинувати дітей згідно календаря, або надолужити всі дози щеплення.

Бажаю Вам здоров’я!

Наталія Случич,
сімейний лікар Гришковецької МАЗПСМ.