Додому НОВИНИ Бізнес Легальна заробітна плата – шлях до підвищення рівня життя в майбутньому!

Легальна заробітна плата – шлях до підвищення рівня життя в майбутньому!

561
ПОДІЛИТИСЬ

Заробітна плата є однією з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, роботодавців, держави та впливає на рівень життя населення.
За статистичними даними у багатьох роботодавців та найманих працівників міста середня заробітна плата в січні 2019 року була нижче середньої по галузі.

Отже, насущною проблемою сьогодення у нашому місті залишається виплата заробітної плати “в конвертах”, яка несе за собою багато негараздів як місту так і кожному з нас.

Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, виплачуючи заробітну плату «в конвертах» роботодавці фактично позбавляють захисту трудових прав своїх працівників: на відпустки, оплату тимчасової втрати працездатності, отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві, тощо.

І найголовніше – через несплату єдиного соціального внеску і податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по віку, інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством, тому що пенсію призначають тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.

Управління праці, сім’ї та соціального захисту населення виконавчого комітету Бердичівської міської ради.