Додому ІНФОРМАЦІЯ Любительське і спортивне рибальство на ставку, який знаходиться за межами с.Старий Солотвин,...

Любительське і спортивне рибальство на ставку, який знаходиться за межами с.Старий Солотвин, Старосолотвинської сільської ради Бердичівського району.

1076
ПОДІЛИТИСЬ

Після закінчення нерестової заборони на лов риби та інших водних біоресурсів на водних об’єктах Житомирської області рибалки-аматори зазвичай починають підшукувати водойми, на яких улов буде багатим, а відпочинок – незабутнім.

Користувачі водойм, які займаються рибогосподарською діяльністю також хочуть мати дохід від вирощеної риби, оскільки несуть матеріальні затрати на оформлення документів на водойму, зариблення, підтримання в належному стані гідротехнічних споруд. На цій підставі дуже часто виникають суперечки між рибалками та користувачами водойм.

Тому, з метою уникнення таких неприємних ситуацій користувачі водних об’єктів, які працюють відповідно до режимів спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) повинні заздалегідь подбати про любительське та спортивне рибальство.

Згідно режимів СТРГ любительське і спортивне рибальство допускається відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства (1999) та змінами і доповненнями до них (2001) з обов’язковим виділенням ділянок як для платного, так і безкоштовного рибальства. Тому, користувачам необхідно визначити дані ділянки та довести місця їх розташування до широких верств населення.

Такі ділянки вже виділені на ставку, який знаходиться за межами с. Старий Солотвин Бердичівського району Житомирської області, площею 46,95 га.

Зони безоплатного любительського рибальства:
Право безоплатного рибальства на зазначеній водоймі надається категоріям громадян, переліченим у ч.7 п.4.1 “Правил любительського і спортивного рибальства”, а саме:
– інвалідам І та ІІ груп;
– учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій;
– дітям до 16 років.
Місця для проведення безоплатного любительського і спортивного рибальства визначаються черговим по водоймі.

Зони для платного любительського рибальства:
– правий берег ставка від дамби 500 м до меліоративного каналу.
В даній зоні лов риби для власних потреб дозволяється громадянам, що мають “рибальський квиток”, який видається користувачем та діє в межах даного водного об’єкта. Розмір плати за рибальство встановлюється користувачем водного об’єкту.
Громадяни, які отримали відповідний квиток, зобов’язані:
– мати при собі документи, що засвідчують особу та документи, що дають право для здійснення рибальства і пред’являти їх особам, які мають право здійснювати контроль за дотриманням правил рибальства;
– підтримувати належний санітарний стан водойми, не залишати на березі сміття та не допускати забруднення водойми будь-яким іншим чином;
– здійснювати лов риби тільки в установленому місці.

Забороняється вилов водних біоресурсів:
– із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань;
– без наявності “рибальського квитка”;
– у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу).

Дозволяється одній особі за одну добу перебування на водоймі вилов риби у таких кількостях:
– любительське і спортивне рибальство – 3 кг;
– платне рибальство – 5 кг.

Мінімальні розміри риб, які допустимі до вилову, встановлюються згідно з додатком до п.4.11 “Правил любительського і спортивного рибальства”. Облік і контроль вилучення водних біоресурсів аматорами здійснює користувач.

Особи, винні в порушенні “Правил любительського і спортивного рибальства”, несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку. Застосування заходів адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних осіб від відшкодування у повному обсязі збитків, заподіяних рибному господарству.

В.М. Наумчук, начальник
Бердичівського міжрайонного
управління водного господарства.