Додому НОВИНИ Влада і громада Ліси під загрозою… від діяльності людей

Ліси під загрозою… від діяльності людей

515
ПОДІЛИТИСЬ

Нещадна вирубка лісу на Бердичівщині останнім часом неабияк насторожує. У час, коли ціни на газ стрімко виросли, тепло в оселі обходиться родинам і справді недешево. І сьогодні не рідкість, коли люди вирішують цю проблему, вертаючись до методів своїх дідів-прадідів: обігрівають будинки дровами, по які їдуть до лісу. Своїми руками ми такими діями прийшли до того, що ліси на Бердичівщині почали рідішати, повідомляють у лісгоспі.

Нові насадження не перекривають тих втрат, які уже мають лісівники на сьогодні. Не думаючи про майбутнє як своє, так і дітей, люди вирішують сьогоднішню проблему тепла. Але з такими темпами, як нині, Бердичівщина незабаром зіштовхнеться з іншою проблемою: ліс опиниться на межі виживання. А якщо не схаменутися, то й взагалі почне зникати.

Працівники лісгоспу закликають мешканців Бердичівського району зупинитися і подумати про свої вчинки уже сьогодні. Адже завтра може бути запізно і проблем від того лише прибавиться.

Також нагадуємо, що самовільна вирубка лісу є злочином. Адже за це передбачене покарання відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька після спилу дерева. За підрахунками лісівників, одне незаконно зрубане дерево середнього віку по вартості збитків майже рівняється 6 кубометрам дров. Тож вибирайте чим обігрівати свої оселі: законно придбаними дровами чи одним незаконно зрубаним деревом.

Варто додати, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захисності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

ДП “Романівський лісгосп АПК” Бердичівське лісництво.