Додому НОВИНИ Влада і громада Лісівники Бердичівщини готуються реалізувати біля двох тисяч новорічних ялинок

Лісівники Бердичівщини готуються реалізувати біля двох тисяч новорічних ялинок

532
ПОДІЛИТИСЬ

Про це повідомив інженер лісових культур ДП “Бердичівський лісгосп” Юрій Пилипчук. Традиційна вирубка хвойних не завдасть лісам ніякої шкоди, оскільки для новорічних свят вічнозелені деревця вирощують на спеціальних плантаціях.

Таких плантацій у ДП “Бердичівський лісгосп” 74,2 гектари, де підростає близько 400 000 штук майбутніх новорічних красунь. Більш того, на тих площах, де в грудні провели рубки, навесні обов’язково створюються нові насадження. Крім того, ялинки заготовляють і на ділянках, які потребують прочищення та освітлення. Від цього лісу теж лише користь.

А от несанкціонована вирубка ялин і сосон браконьєрами чинить нашим борам-дібровам значну шкоду. Зазвичай горе-лісоруби зрізають лише вершину дерева, по-варварськи прирікаючи лісову красуню на загибель. Тож, з наближенням новорічних та різдвяних свят у працівників державної лісової охорони додається клопотів. Рейдові бригади, створені з працівників лісогосподарських підприємств, впродовж грудня патрулюють лісові масиви, щоб уберегти хвойні насадження від браконьєрів. Долучаються до справи також поліція та державтоінспекція. Напередодні свят вестиметься активна робота по виявленню лісопорушників не лише безпосередньо у лісі, але й на трасах, у транспорті. До цієї справи лісівники запрошують долучитися і громадські організації, яким не байдужий стан наших лісів.

— Легально заготовлені дерева будуть промарковані пластиковими бирками або матимуть клейку етикетку зі штрих-кодом, за яким можна визначити не лише легальність, а й місце походження деревця. Дерева без маркування та документації вважаються самовільно зрубаними, — зазначає інженер ОЗЛ В’ячеслав Ляшенко. За його словами, лісопорушникам слід очікувати значних штрафних санкцій. Адже розмір збитків у грудні-січні збільшується утричі. Незаконна рубка одного дерева тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а посадові особи муситимуть сплатити від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів (119-204 грн.). Окрім штрафу, порушник відшкодує ще й збитки, завдані лісовому господарству. Розмір збитків залежить від діаметра дерева. Так, найменша сума, яку доведеться сплатити порушнику за незаконно зрубану ялинку діаметром до 10 см (штраф та заподіяна шкода), буде становити 321,33 грн. Очевидно, що купити ялинку дешевше, ніж платити штраф.

А найдешевше – це придбати новорічну красуню в лісгоспі, що знаходиться за адресою вул. М. Грушевського, 9, та в магазині “Лісовичок”, що знаходиться на трасі Житомир – Вінниця (район урочища Трикутник). У виробника товар завжди дешевший. Цього року ціна ялинки в залежності від висоти коливатиметься в межах від 75 гривень та вище.

ДП “Бердичівський лісгосп”.