Додому НОВИНИ Влада і громада Лісівники Бердичівщини готуються реалізувати близько 2500 новорічних ялинок

Лісівники Бердичівщини готуються реалізувати близько 2500 новорічних ялинок

394
ПОДІЛИТИСЬ

Традиційна вирубка хвойних насаджень не завдасть лісам ніякої шкоди, оскільки для новорічних свят вічнозелені деревця вирощують на спеціальних плантаціях.

Таких плантацій у ДП «Бердичівський лісгосп» біля 42 гектарів, де підростають майбутні новорічні красуні. Окрім того, ялинки заготовляють і на ділянках, які потребують прочищення та освітлення. З цього лісу також лише користь.

А от несанкціонована вирубка браконьєрами ялин і сосон чинить нашим борам-дібровам велику шкоду. Зазвичай горе-лісоруби зрізають лише вершину дерева, по-варварські прирікаючи лісову красуню на загибель. Тож із наближенням новорічних та різдвяних свят у працівників державної лісової охорони додається клопоту. Рейдові бригади, створені з працівників лісової охорони підприємства, впродовж грудня патрулюють лісові масиви, щоб уберегти хвойні насадження від браконьєрів. Долучаються до справи також поліція та державтоінспекція: напередодні свят ведеться активна робота по виявленню лісопорушників не лише безпосередньо в лісі, але й на автошляхах.

Легально заготовлені дерева будуть промарковані клейковою біркою зі штрих-кодом, за яким можна визначити не лише легальність, але й місце походження деревця. Дерева без маркування та документації вважаються самовільно зрубаними. За це лісопорушникам слід очікувати значних штрафних санкцій. Незаконна рубка одного дерева тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (255-510 гривень), а посадові особи муситимуть сплатити від 75 до 150 неоподаткованих мінімумів (1275-2550 грн.).

Окрім штрафу порушник відшкодує ще й збитки, завдані лісовому господарству. Розмір збитків залежить від діаметра зрубаного дерева. Отож, найменша сума, яку доведеться сплатити порушнику за незаконно зрубану ялинку діаметром до 10 см (штраф та заподіяна шкода), буде становити 498,48 грн., від 10 до 14 см – 878,25 грн., від 14 до 18 см – 2254,98 грн.

Очевидно, що придбати ялинку дешевше, ніж заплатити штраф. А найдешевше – це купити новорічну красуню в лісгоспі. Місця продажу зручні для жителів міста та району. Це склад по вулиці Михайла Грушевського, 9 (навпроти дитячого садочка «Ялинка») та магазин «Лісовичок», який знаходиться на автотрасі Житомир-Вінниця (район урочища «Трикутник»).

У виробника товар завжди дешевший. Цього року ялинка в залежності від висоти коштуватиме від 95 гривень.

ДП «Бердичівське лісове господарство».