Додому НОВИНИ Влада і громада Лісівники закликають: «Бережіть ялинки!»

Лісівники закликають: «Бережіть ялинки!»

468
ПОДІЛИТИСЬ

Наближається чудове сімейне свято – Новий рік. Але тим, хто бажає власноруч зрубати ялинку в лісі, варто пам’ятати, що самовільне масове вирубування вічнозелених дерев заради сумнівної насолоди – це більше, ніж здатні зрозуміти лісівники, які професійно займаються доглядом за лісовими насадженнями та їх цільовим вирощуванням.

Запитайте себе: чи варто йти до лісу та самовільно вирубувати ялинки на кількаденну насолоду? Адже саме цим ми наносимо найбільшу шкоду лісу, оскільки кожен лісовий масив має власну структуру, яка дозволяє найбільш швидко відновлюватись українській природі. Тому вже сьогодні варто подумати не лише про майбутнє наший дітей, а і наших онуків та правнуків. Щоб могли вони гуляти по лісах та дихати чистим повітрям, яке ми зуміємо для них зберегти. Або ж ми залишимо їм пустелю.

Нові ліси виростають дуже повільно. Звичайно, що після свят ялинок не продаватимуть і вирубуватимуть менше, але варто пам’ятати про це.

Але як бути в цій ситуації? Лісівники про все подбали: щоб задовольнити попит на традиційну новорічну ялинку, вони створюють спеціальні насадження, де вирощують молоді деревця. От саме їх і варто купувати. Так шкода лісу буде мінімальна.

Купувати ялинки необхідно в спеціально організованих для цього місцях. На молодих деревцях ви побачите клеймо. І саме воно свідчення того, що ялинка не самовільно зрубана, а вирощена спеціально для цієї мети на екологічно чистих плантаціях. Або зрубана при проведенні рубок, пов’язаних із веденням лісового господарства. І головне: вона пройшла екологічну перевірку! Саме така ялинка є запорукою безпеки для вашого особистого здоров’я та здоров’я дітей.

До лісівників приєднуються і правоохоронці. Вони вкотре нагадають: за порушення законодавства, яким регулюється купівля-продаж новорічних ялинок, передбачена відповідальність. Зокрема, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів (ст. 152) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Отож, зрозумійте: споживацьке ставлення до природи – це шлях самознищення для людства! І тільки купивши сьогодні спеціально вирощену або ж синтетичну ялинку, ви робите внесок у власне майбутнє і зберігаєте зелену природу.

ДП «Романівський лісгосп АПК»
Бердичівське лісництво.