Додому Вітання Літа, заплетені у працю

Літа, заплетені у працю

821
ПОДІЛИТИСЬ

Бердичівщина здавна славилась своїми людьми, які вносили вагомий внесок не лише в економічний розвиток власних господарств, але й активно розбудовували соціальну сферу. Одним із них, який незабаром відзначатиме свій славний ювілей, є Микола Степанович Дупляк.

Микола Степанович Дупляк народився 15 січня 1940 року в селі Дашківці Віньковецького району Кам’янець-Подільської (нині Хмельницької) області в сім’ї колгоспника.

Після закінчення Дашковецької школи навчався у Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті, де здобув спеціальність «вчений зоотехнік». По закінченні інституту отримав направлення до Бердичівського району, де з 1961 по 1972 рік працював спочатку зоотехніком, потім головним зоотехніком хмелерадгоспу «Рея», яке очолював Герой Соціалістичної Праці Михайло Великий.

Досвід та навички, здобуті під керівництвом Михайла Володимировича дозволили Миколі Дупляку стати керівником передового господарства: з 1972 по 1974 рік він працював заступником директора Укрхмільтресту, з 1974 по 1998 рік працював директором хмелерадгоспу «Рея». Зі зміною статусу хмелерадгоспу на колективне сільськогосподарське підприємство (КСП) Микола Степанович став головою КСП.

За період своєї трудової діяльності на будь-якій із посад Микола Степанович зарекомендував себе як добросовісний працівник, умілий організатор, справжній фахівець своєї справи. Він приймав активну участь у розвитку соціально-культурної сфери села, де працював. Значно зросло будівництво об’єктів соціально-культурного призначення, а саме: у селі Рея побудовано нову сучасну школу, дитячий садок на 90 місць, фельдшерсько-акушерський пункт, капітально відремонтовано Будинок культури, село повністю газифіковано. До 80-ти квартир, побудованих ще за керівництва Михайла Великого, було додано ще 70 квартир, які згодом працівники хмелерадгоспу безкоштовно приватизували. У Гальчині споруджено приміщення ФАПу і сільської ради, яке спільно використовується, дитсадок, розпочалась газифікація села. За участі Миколи Степановича місцевій релігійній громаді села повернули будівлю колишнього сільського клубу, який свого часу був споруджений як православний Свято-Іоанно-Богословський храм. Взамін в селі спорудили новий Будинок культури. У Гвоздаві побудовано Будинок кульутри, чотири квартири, гуртожиток. Через ліс до села простягнулась асфальтована дорога. У всіх селах, які входили до складу колективного господарства, заасфальтовано основні дороги. У хмелерадгоспі-мільйонері під керівництвом Дупляка подвоєно площі під хмільники, меліоровано всі землі сільськогосподарського призначення, побудовано молочний комплекс, механічні майстерні, автогаражі.

Микола Степанович Дупляк обирався депутатом Бердичівської районної ради чотирьох скликань. У скликанні 2002-2006 рр. очолював постійну комісію районної ради з питань бюджету і комунальної власності.

18 березня 1990 року Миколу Степановича обрали депутатом Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки 12-го скликання, яка згодом була перейменована на Верховну Раду України 1-го скликання (депутатські повноваження з 15.05.1990 р. по 10.05.1994 р.). Його висунув кандидатом у народні депутати трудовий колектив радгоспу «Рея» від Андрушівського виборчого округу. У другому турі за Миколу Степановича проголосувало 48,84% виборців, які обрали його з 5-и претендентів. Микола Дупляк входив до депутатської групи «Земля і воля», був членом Комісії ВР України з питань будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства. Депутати саме цього скликання прийняли Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

З червня 1998 року по квітень 2002 Микола Степанович Дупляк працював головою Бердичівської районної ради. Вдячний сьогодні ювіляру за поради та наставництво і нинішній голова Бердичівської районної ради Максим Самчик.

За значні успіхи, досягнуті у сфері сільського господарства, Миколі Степановичу присвоєно звання «Заслужений зоотехнік України», він нагороджений орденом «Знак Пошани», медалями.

Рішенням Бердичівської районної ради від 23.06.2009 року №191 Миколі Степановичу Дупляку присвоєно звання «Почесний громадянин Бердичівського району».
Микола Степанович проявив себе мудрим, кваліфікованим і, що дуже важливо, толерантним керівником, якого поважають колеги-сільгоспвиробники району.

15 січня Микола Дупляк відзначатиме своє 80-річчя. Щиро вітаємо Миколу Степановича з гарним ювілеєм! Бажаємо гарного здоров’я та довгих літ!

З повагою, голова Бердичівської районної ради Максим Самчик, голова РДА Людмила Димидюк, Василь Сухораба, Ольга Дмитренко, колеги-хмелярі Василь Цибульський, Анатолій Барановський, Микола Кошмак.