Додому НОВИНИ Влада і громада Літературний вечір в Будинку офіцерів

Літературний вечір в Будинку офіцерів

728
ПОДІЛИТИСЬ

Уже традиційно на базі бібліотеки 30 гарнізонного будинку офіцерів проводяться тематичні зустрічі, літературні вечори та цікаві лекторії на актуальну тематику. Переважно слухачами заходів є військовослужбовці 26-ї артилерійської бригади, яка дислокується в нашому місті. Не стала винятком і зустріч із авторами сучасної літератури Бердичівщини.

Початок зустрічі присвятили темі улюблених книг та жанрів літератури, де кожен бажаючий міг обмінятися враженнями від прочитаних книг та порекомендувати цікавих авторів для ознайомлення.

На захід запросили митців, які творять сучасну літературу. Першим свою творчість презентував поет-початківець Олександр Дишкант, який зачитав власні вірші на філософську тематику, в яких розглядаються питання плину життя та людських відносин в інформаційну епоху.

Віддзеркалення наших мрій,
Віддзеркалення сновидінь –
Чистий аркуш, чистий папір…
Комусь віриш, але не всім.
Серед тисячі перепитій
Найкращий власний і вибір твій!

Продовженням знайомства з поезією стала презентація збірки Олега Калашникова “Наш піт береже піхоти кров”, присвячена 14-й річниці створення 26-ї артилерійської бригади. До збірки увійшли вірші військовослужбовців та членів їх родин. Журналіст із великим професійним стажем, який за покликом серця вступив до війська, Олег Калашников виконує обов’язки прес-офіцера військової частини, у вільний від служби час пише віршовані та прозові твори. Збірка, яку він презентував, вже не перша та є віддзеркаленням його професійної майстерності та невичерпної духовної енергії.

Не вперше знайомство з новими збірками поета Валерія Хмелівського відбувається в бібліотеці Будинку офіцерів. І цей раз не був винятковим – на зустрічі представлено сигнальний примірник роману “Гість” та нову дитячу п’єсу “Принцеса і паж, або Пустунка із Бердичева”. Зі слів автора п’єса створена на замовлення для постановки на сцені театру. Сюжет дуже близький митцю, адже він писав про себе та свою онуку. Не менш цікавою для військових була збірка “Короновані любов’ю”, в якій висвітлені події АТО.

Цікавим завершенням зустрічі стала сучасність без зайвих прикрас, про яку написав Юрій Балюк у збірці новел “Повернення”. Автор попереджає про вікові обмеження для прочитання. Як сприймати дану літературу кожен має вирішити самостійно. Як зазначається у збірці, лише від людини залежить, якою вона залишиться після збою буденного колообігу, і чи залишиться взагалі. Відверті історії автора вражають і змушують по-новому поглянути на реальність, в якій живемо.

Час на хвилі позитивних емоцій пролетів непомітно, адже зустріч була наповнена цікавими моментами і новими відкриттями як для митців, так і для відвідувачів. Сподіваємося, що дані зустрічі будуть традиційними та набиратимуть нових обертів та не лишатимуть байдужими жителів міста.

Віталій Мартич.