Додому НОВИНИ Майбутнє лісу у наших руках.

Майбутнє лісу у наших руках.

873
ПОДІЛИТИСЬ

У гармонії з природою й завзято взявшись за благородну справу створення міні-дендропарку на пришкільної території, директор Райгородоцької школи О.М. Колеснік та лісничий Богданівського лісництва С.М. Закусило вирішили спільними зусиллями організувати акцію “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Вона розпочинається у День лісу (21 березня) і триває до Дня довкілля (19 квітня).

Наші учні з нетерпінням чекали цієї події. В школі було створено екобригаду “Юні лісівники”, в котру ввійшли учні 8-10 класів: Капралюк А., Лівіцька Н., Кучерявий О., Паламарчук О., Кирилова В., Лівіцька А., Сучок А., Мілецький В., Лівіцький М., Прилепа О., Коляда Д. 25 березня тепла погода і великий ентузіазм зібрали школярів на подвір’ї школи. Звичайно ж підліткам бракувало навичок та знань з висадки рослин, тому помічник лісничого В.А. Малиновський та старший майстер з електронного обліку деревини С.В. Сінельніков організували майстер-клас: на яку глибину і на якій відстані висаджувати дерева, розповіли про їх користь. Зелені насадження – гігантські фабрики цілющого повітря. Вони виділяють кисень, насичений легкими іонами, й фітонцидами, які вбивають хвороботворні мікроорганізми; поглинають шкідливі гази, що виділяють підприємства і транспорт.

Дерево здавна символізує процвітання, здоров’я і любов. Кращий спосіб показати ці почуття рідним і близьким – разом посадити його. С.М. Закусило привіз із розсадників свого лісництва саджанці горіхів, самшиту вічнозеленого, туї, червоного дуба, ялини і сосни звичайної. Роботи було багато, тому школярі енергійно взялися до справи. Садити дерева їм допомагали майстер обходу №9 Р.В. Продеус та тимчасовий працівник лісництва І.П. Очача. Враз виникла ідея створити алею Миру із червоних дубів на знак протесту дітей проти війни. Оскільки він символізує могутність, довговічність і цілісність, райгородоцька молодь щиро вірить, що ці дерева будуть рости у мирній, вільній та незалежній державі. Декоративні рослини висадили поблизу пам’ятника Героя Радянського Союзу В.К. Олійника, а ялини та сосни – біля шкільної котельні.

Працювали усі – ніхто не байдикував. Навіть тендітні, на перший погляд, дівчата брали у руки лопати. Зізнавалися: садити дерева їм приємно, адже таким чином вони роблять рідне шкільне подвір’я кращим. Для багатьох школярів це перші посаджені дерева. Учні  раділи, що після закінчення школи залишать щось про себе на згадку. Єднання з природою – велика радість, а для дітей – це ще й відкриття розуміння того, що вони причетні до розквіту природи.

“Юні лісівники” вирішили подарувати саджанці молодих дерев місцевому ДНЗ “Оленка”, щоб привити любов та шанобливе ставлення до природи малятам. Коли вони стануть школярами, то це буде гідна зміна нашій екобригаді. З впевненістю можна сказати, що ці діти стануть  надійними помічниками лісу, гідну справу буде продовжено.

Після закінчення посадки саджанців школярі виявили бажання і готовність привести в майбутньому сюди своїх дітей, де їх зустріне пишне, велике дерево, яке нагадає їм про дитинство і щасливі шкільні роки.

Надалі учні вирішили співпрацювати із Богданівським лісництвом та створити спільний проект “Зелений паросток майбутнього” для організації спільних семінарів, дослідницької роботи, екскурсій до лісництв Житомирщини, збору насіння дерев та кущів, закладання лісорозсадників та шкілок.

Лісники покладають великі надії на райгородоцьких учнів у справі поліпшенні довкілля.

Той, хто любить
паростки кленові,
Хто діброви
молоді ростить,
Сам достоїн
людської любові,
Бо живе й працює
для століть!

М.Рильський.

Артемчук В.А.,
педагог-організатор
Райгородоцької ЗОШ І-ІІІ ст.

2015_03_27_3 2015_03_27_1