ПОДІЛИТИСЬ

Коли святкує Бердичів, то він демонструє майстер-клас у всіх номінаціях життя: мистецтві, спорті, досягненнях у праці, освіті, науці, добродійності. Це він доводить кожного разу, кожного свята. От, 27-28 червня 2015 р. Бердичів відзначив одразу декілька свят: День Конституції, День міста, День молоді, Дні польської культури. Бердичів знову довів, що він творчий, натхненний, гарний, співочий, веселий, працьовитий, патріотичний. Його мешканці знову подарували йому свою любов і вірність.

Центральна вулиця, Центральна площа були переповнені людом, переповнені радістю, гомоном, співами, танцями, іграми, конкурсами. Хто прийшов на свято, опинився в Країні Казок, Муз і спорту. По вулиці ходили великі іграшки-тваринки, забавляючи дітвору, їздили дитячі машинки, мальовничий потяг. У кожному куточку святкової країни вирували різні дійства, приваблювали, захоплювали, обіймали творчістю і добром.

Перший день свята був присвячений спорту, дружбі, мистецтву.

На вулиці Європейській від костелу Св. Варвари до школи № 5 розташувалось мистецьке містечко, в якому свої витвори демонстрували вихованці і керівники гуртків Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова, школярі і вчителі шкіл та бердичівське довкілля. Тут у містечку ми побачили майстер-класи з виготовлення сувенірів-оберегів для воїнів АТО.

Центр ім. О.Разумкова був представлений широко, мальовничо, яскраво.
Допомагали мені розібратись у розмаїтті витворів прикладного мистецтва – чудових експонатах методист відділення художньо-естетичного виховання Олена Миколаївна Ланцова. Вона на місці за робочим столиком виготовляла обереги для воїнів АТО, з-під її рук виходили чудові сувеніри. Ця гарна жінка була одягнена в гарну сукню, прикрашену рукотворними квітами. Такий одяг був дуже доречний на святі. Своє творче мистецтво демонстрували гуртки: декоративної композиції (керівник – Наталія Корнійчук), гуртка “Творча майстерня” (керівник Тетяна Мельник), гуртка “Бісеринка” (керівник Ольга Антонюк), гуртка декоративної української вишивки “Україночка” (керівник Людмила Кравчук). Усі представлені роботи Центру вражають красою, дарують сонячний настрій. Тут все чудове: картини, портрети, вишиванки, ляльки, іграшки і різноманітні сувеніри.

Керівник гуртка з виготовлення сувенірів Алла Пасічник і її натхненні вихованці Аня Гамбуль, Віка Чернюк, Вероніка Чернюк, Аня Пилипчук, Микола Новарчук провели нам свій майстер-клас з оформлення сувенірів-оберегів для воїнів АТО. Спритно працювали їх руки і розмовляти їм було ніколи.

Відділення еколого-натуралістичного спрямування Центру (керівник О.Сторожук) демонстрували багатство квітів, рослин, птахів і маленьких тваринок, отакий собі “живий куточок”.

Олег Саєнко, керівник історико-технічного стендового моделювання з гордістю розповідає про своїх вихованців. Розмовляю з одним з них – Богданом Мовчаном, він приніс на виставку 2 моделі кораблів, модель десантної бойової машини, літака СУ-25. Хлопець закоханий у технічну справу.

Вихованці судно-модельного гуртка разом з експонатами принесли гасло “Збережемо мир в Україні” (керівник Євген Криворучко).

Поки ми розглядали цікаві витвори мистецтва, на великій сцені площі артисти Центру ім. О.Разумкова демонстрували мистецтво співів і танців. Ці артисти-діти розвивають свої таланти завдяки керівникам-наставникам гуртків.

Директор Центру ім. О.Разумкова пишається роботою свого творчого закладу.
Та ми йдемо далі творчим містечком. Ось демонструють свої прекрасні роботи усі школи міста. Представники школи № 1 принесли з собою вишивки нитками і бісером, портрети Т.Шевченка, ікони, сувеніри. Це роботи вчителів Тетяни Дрозд, Марії Ткачук, Любові Вітюк. У якості гіда по вернісажу виступає вчитель англійської мови Олена Климчук.

Загальноосвітній колегіум №14 не полишає свого естетичного напрямку виховання дітей, які представили свої цікаві експонати: ляльки-мотанки, сувеніри-обереги, вишивки, вишиванки. Педагоги Олена Шадріна, Людмила Дзиговська, Людмила Клименко у виховання дітей образотворчого напрямку вкладають свою душу і вміння.

Тваринний рукотворний світ школи №12 незвичний, цікавий і тваринки зроблені із сіна і соломи, казкові, чудові.

Усі школи міста добре підготувалися до свята. В їх роботах втілена любов до України, до краси.

Дошкілля міста Бердичева в нас дуже талановите, творче. На вернісаж представило гарні витвори  мистецтва, сувеніри для воїнів АТО. Тетяна Бульбіна, вихователь дитсадка № 4 вправно готувала при нас обереги для воїнів…

На протилежному боці вулиці Європейської свої мистецькі вироби демонстрували професіонали з Івано-Франківської області. Тут були виставлені на продаж вироби з дерева, металу, хутра, шкіри, вишиванки, сувеніри – усе для дому, для родини, для життя.

Сьогоднішня розповідь – це невеличка частка вражень від свята. Місто святкувало до півночі. І в кожному слові, в кожному танку відчувалась любов до України, до людей, звучала надія про мир і злагоду в Україні. Люди святкували і молились водночас. І за те, що Бердичів на святі показав свій майстер-клас в усіх сферах  життя, ми вдячні Богу, Природі, владі місцевій, спонсорам, виступаючим, вдячні собі за те, що такі небайдужі до життя своєї країни, свого міста. До нових зустрічей!

Ольга Протасевич, член НСЖУ.