Додому НОВИНИ Влада і громада МАК у Бердичеві.

МАК у Бердичеві.

757
ПОДІЛИТИСЬ

Обличчя, пейзажі, абстракція – ці малюнки пробуджують цікавість та стають більше популярними. Для чого вони потрібні, хто їх використовує і чи потрібно в них грати?

З 30 березня по 1 квітня 2015 року в Будинку офіцерів проходив семінар-тренінг по роботі з метафоричними асоціативними картами (МАК). Тренінг семінар “Використання методів арт-терапії у повсякчасному житті та по роботі з травмою” для волонтерів-психологів, офіцерів по роботі з особовим складом та військових психологів проводила провідний спеціаліст в даній галузі Наталя Нелідова, практикуючий психолог, яка спеціалізується на сімейній системі психотерапії, арт-терапії, спеціаліст по роботі з метафоричними асоціативними картами (МАК). Дане навчання організував Волонтерський психолого-реабілітаційний центр “Фенікс” для воїнів АТО та їх родин, який діє на базі ГОЖОО “Воскресіння” та ГО “Дивія”.

Наталя Нелідова, психолог-тренер: “Так случилось, что по жизни больше приходится заниматься групповой практикой. Провожу группы поддержки с активным использованием арт-терапии, элементами телесно-ориентированной терапии, системной семейной терапии, релаксационных техник. По многолетнему опыту знаю, что существенным терапевтическим ресурсом подобных групп становится командный настрой, атмосфера доверия и принятия в группе. Уделяю большое внимание этому, особенно на начальной стадии работы группы. Всячески поощряем участников к тому, чтобы эти группы перерастали в группы встреч, становились долговременным жизненным ресурсом”.

Оксана Завадяна, волонтер Волонтерського психолого-реабілітаційного центру “Фенікс” для воїнів АТО та їх родин і волонтер “Крил Феніксу”, мама бійця, який знаходиться в зоні АТО: “Ми, а це учасники семінару мали змогу познайомитись з новими можливостями методу МАК, засвоїти конкретні прийоми роботи, також пов’язувати минуле з теперішнім. Коли спілкуюся з військовими, почала спостерігати, що не всі можуть говорити про проблеми. Набагато краще це говорити описуючи та розповідаючи про картинку, в цей час ти знаходишся в тіні, можна контролювати міру свої відкритості. Взагалі карти можна використовувати в будьякий час, коли відчуваєш тривогу і з’являється необхідність допомогти і відчути себе у безпеці. Для мене – це, як відкриття другого дихання”.

Оксана Трибун, психолог, керівник Волонтерського психолого-реабілітаційного центру “Фенікс” для воїнів АТО та їх родин, голова ГОЖОО “Воскресіння”: “Ми постійно працюємо над підняттям своєї освіти щодо пошуку нових методів та технік, які можна використовувати у своїй роботі. Запрошуємо провідних спеціалістів в цій галузі, залюбки ділимось своїми досягненнями та здобутками. По крупицям збираємо досвід вітчизняний та зарубіжний, який можна використовувати у роботі з військовими. І неспроста даний семінар ми проводили разом з військовими психологами та офіцерами, які працюють з особовим складом. Наші партнери мали змогу пройти навчання, оволодіти новими для себе техніками і ще отримати у подарунок ресурсні карти для роботи з особовим складом.

До нашого Волонтерського Центру “Фенікс” звертаються люди, які не можуть почати розмову і тому наші психологи-консультанти викладають карти і розповідають, що дані карти не гральні і не гадальні – їх називають метафоричними, тому що образи, які зображені на них є метафорою наших цінностей, тривоги, страхів, бажань, а можливо зв’язані з нашим внутрішнім досвідом. І людині легше почати розмову, через картки”.

Людмила Маляр,
власкор, ВПРЦ “Фенікс”.

IMAG2432_1 IMAG2418_1 IMAG2417_1