ПОДІЛИТИСЬ

Мабуть, не існує народу, для якого прихід весни не був би святом. Адже весна – це відродження природи, відновлення всього живого. Наші далекі пращури пов’язували з весною початок нового року й урочисто зустрічали зелено косу красуню. Проте, не годилося зустрічати нову пору року, не попрощавшись із попередньою і не подякувавши їй. Цикл весняних свят в Україні відкривало свято проводів зими. Своєрідною умовною межею між зимою та весною було свято Масляної, що тривало цілий тиждень.

В суботу, 12 березня, працівниками Швайківського Будинку культури, бібліотеки Н.Вельмик, І.Жигун, Г.Іванченко та учасниками художньої самодіяльності було проведено обрядове свято Масляної. Завітали на обряд і традиційні дійові особи: Весна (Н.Куряча), Зима (М.Яригіна), Масляна (Д.Спасовська), козаки (О.Курячий, Б.Ганоль, В.Пендюр).

Чудовий настрій панував впродовж усього дійства: і під час народних хороводів та ігор, танців, конкурсів. За традицією, це свято зустрічають зі столами, які ломляться від млинців та інших наїдків. Не обійшлося без ласування млинцями й на нашому святі.

В Україні їх вважають головним атрибутом свята Масляної, адже за своєю формою та кольором млинці нагадують сонце, на тепло якого всі сподіваються.

Присутні гості дізналися, що останній день Масляної – “Прощена неділя”. У цей день прийнято просити пробачення у своїх рідних, сусідів та знайомих.

Цей захід закінчився святковою дискотекою.

Інна Жигун,
художній керівник Будинку культури.