Додому НОВИНИ Медицина Медики попереджають: якщо є біль у животі

Медики попереджають: якщо є біль у животі

1302
ПОДІЛИТИСЬ

Біль в животі – найпоширеніший симптом захворювань внутрішніх органів. В переважній більшості випадків спричинений захворюванням органа в ділянці якого він виникає.

За характером може бути колючий, ріжучий, тягнучий, кинджалоподібний. За інтенсивністю: різкий, ниючий, наростаючий, переймоподібний.

Самостійно біль в животі не може бути однозначним індикатором хвороби, тому завжди для встановлення його причини лікарі звертають увагу на супутні симптоми, серед яких: нудота, підвищення температури, зміни апетиту, тощо.

Біль в животі залежить від характеру захворювання та ураженого органа і може послаблюватися чи посилюватися залежно від положення людини, прийомів їжі або вживання певних продуктів.

При виникненні болю в животі ЗАБОРОНЕНО вживання препаратів, яки вгамовують біль, або знижують температуру (парацетамол, ібупрофен, анальгін), оскільки після вживання таких препаратів зниження інтенсивності або й зовсім зникнення болю призводить до діагностичних неточностей, які в свою чергу можуть призвести до втрати дорогоцінного часу, який так необхідний для своєчасного вибору тактики лікування.

Саме тому надзвичайно важливо у випадках виникнення болю в животі звертатися до лікаря і уникати самолікування, яке може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Андрій Афанасьєв,
лікар ЦРЛ Бердичівського району.