Додому НОВИНИ Влада і громада Механізм надання житлових субсидій

Механізм надання житлових субсидій

693
ПОДІЛИТИСЬ

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги вже впродовж 20 років є Програма житлових субсидій, яка гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.

Міністр соціальної політики Павло Розенко під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України за участю Президента України та Голови Верховної Ради України зазначив, що система субсидій буде ефективно працювати лише тоді, коли місцеві органи влади, на яких покладене завдання вчасно і в повному обсязі оформлювати субсидії, зрозуміють, що для них – це сьогодні питання номер один.

Враховуючи важливість соціальної підтримки населення, Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України “Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”, якою суттєво спрощено порядок призначення житлових субсидій. Для отримання державної допомоги тепер потрібно лише заповнити заяву та декларацію.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський тримає на особистому контролі питання нарахування субсидій населенню.

“Тарифи на газ, електроенергію та теплопостачання для населення значно підвищились. Держава готова допомогти всім малозабезпеченим громадянам. Плата за комунальні послуги не повинна перевищувати 15% від вашого доходу. Кожен громадянин повинен скористатися своїм правом отримання субсидій: у найкоротші терміни, за спрощеним порядком”, – сказав Сергій Машковський. Він наголосив, що для фінансування Програми житлових субсидій у 2015 році для області передбачено субвенції у сумі 419,9 млн. грн.

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи – двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи – трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

На сьогодні в області отримують житлову субсидію понад 134,5 тис. домогосподарств. Житомирську область неодноразово відмічено серед лідерів (Сумська, Кіровоградська, Вінницька та Донецька області), в яких найкраща ситуація з оформленням житлових субсидій.

Керівник області закликає всіх громадян заощаджувати, отримуючи державну допомогу. “Зважаючи на суттєве підвищення тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, звертаюся до усіх мешканців області, які ще не отримують субсидію і не зверталися у цьому році за її призначенням, заповнити заяву і декларацію та подати їх до управління праці та соціального захисту населення за місцем своєї реєстрації або уповноваженій особі сільської ради, чи надіслати ці документи поштою”, – сказав Сергій Машковський.

Житлова субсидія – дієва і суттєва допомога держави в оплаті за спожиті житлово-комунальних послуг.

В області забезпечено функціонування регіональних телефонів “гарячої лінії” з питань надання житлової субсидії за номерами (0412) 24-14-08 та 24-34-14. Телефони “гарячих ліній” працюють в районах та містах області.