Додому НОВИНИ Влада і громада Минуле може не тільки вистрілити…

Минуле може не тільки вистрілити…

137
ПОДІЛИТИСЬ

Зараз багато краєзнавців, істориків чи політологів занурились у минуле України. Це добре. І ми друкуємо різні думки і позиції, бо треба знати правду. Бажано, не прикрашену, але й не перекручену, чи очорнену.

У зв’язку з цим я хотів би висловити й власну думку: ми повинні торкатись не лише трагічних сторінок нашої історії, але й вивчати позитивні приклади. Адже в успішних США та Європі не просто згадують про рабовласництво, Варфоломіївську ніч, полювання на відьом, хрестові походи, інквізицію, але й критично переосмислюють ті події. І живуть сьогоденням.

Чому б, наприклад, не взяти досвід України, яка у складі Радянського Союзу з 1945 по 1961 рік всього за 16 років зуміла стати шостою економікою Європи та запустити у космос Гагаріна. А ми нині кажемо, що 30 років незалежності – це ще дуже мало. А чому Польщі, Угорщині, Румунії та іншим постсоціалістичним країнам вистачило цього часу? А яким чином зуміли наші діди та батьки відбудувати Бердичів, в якому ми живемо? Так, критиковані всіма «хрущовки» не дуже комфортні до проживання, але ж ми за 30 років зуміли зробити в них тільки євроремонти… Чому колись люди праці гордились своєю професією, чому слово «прогресант» вимовлялось із гордістю?
Є така фраза: «Не стріляйте у минуле з пістолета, бо воно вистрілить у вас із гармати». Перефразовуючи цей вислів, хочу сказати, що минуле може не лише вистрілити, але й допомогти. Тож давайте з минулого також брати все те краще, чого досягали наші предки.

Володимир КРАВЧЕНКО.