Додому НОВИНИ Влада і громада «Ми навчились у повітрі літати як птахи. Ми навчились у воді плавати...

«Ми навчились у повітрі літати як птахи. Ми навчились у воді плавати як риби. Лишилось тільки навчитись на землі жити як люди»

583
ПОДІЛИТИСЬ

Дуже давно написав ці слова всесвітньовідомий драматург і публіцист Бернард ШОУ. Але, на жаль, остання його фраза залишилась актуальною і нині.

Навчитись жити, як люди… Це дуже непросто. Особливо у важкі, критично тривожні часи. Про те, як нелегко перебороти страх і паніку, свідчать події у Львові та Тернополі, коли там відмовились прийняти літак з евакуйованими з Китаю українцями. А «гостинна» зустріч своїх земляків у Нових Санжарах? Всі телеканали нещодавно облетіло фото хворої на коронавірус жінки з Буковини, яка на колінах просила вибачення в односельчан та просила не палити її хату.

Та й у нас, у Бердичеві, дехто через Вайбер попереджав мешканців, що в їх будинку в одній із квартир знаходиться на самоізоляції медсестра, яка чесно виконуючи свій професійний обов’язок, лікувала першого в нашому місті хворого на коронавірус.

Навіщо завчасно панікувати і тривожити людей? Хіба не краще було б підтримати її, оскільки може так статись, що саме ця медсестра згодом буде лікувати саме вас?
Невже ви думаєте, що медикам не страшно нині виконувати свою роботу? Тим більше, коли вони знають, скільки вже померло їх колег в Італії та інших країнах.

Звичайно, коли все добре, коли тихо і спокійно, то ми начебто єдині, чуйні, добрі. А ось коли кризова ситуація…

Тож будемо вчитися жити як люди. І молитись, бо сьогодні у молитві весь світ…

Володимир КРАВЧЕНКО.