Додому НОВИНИ Бізнес «Ми просто виконуємо свою роботу»

«Ми просто виконуємо свою роботу»

61
ПОДІЛИТИСЬ

Нині багато хто може з впевненістю повторити слова, винесені у заголовок. Адже для того, щоб нашій країні вистояти у цій війні, для перемоги необхідні не лише міць Збройних Сил на передовій, але й ритмічна робота тилу. Саме тил є основою перемоги, і це зрозуміли вже всі. А тил – це і бізнес, який генерує нову продукцію, це і банківська система, яка є кров’ю економіки, це і комунальні служби, серед яких ті, хто постачає блакитне пальне до підприємств та приватних осель українців.

Про те, як працює Бердичівське відділення регіональної газової компанії «Житомиргаз» в умовах війни, ми розмовляємо з керівником відділення Віктором Мосійчуком.

– Початок війни став переломним у нашому житті. Власне, як і для всієї країни. Але наше Бердичівське відділення ні на хвилину не зупиняло свою роботу, ми забезпечуємо ритмічну роботу та експлуатацію всіх газових мереж у зоні нашої відповідальності. Ми просто виконуємо свою роботу.

Підприємство на сьогодні експлуатує біля 2,7 тисяч кілометрів мереж, які обслуговує дві сотні працівників. Чотири бригади аварійно-диспетчерської служби працюють цілодобово, ще чотири ремонтні бригади зайняті поточним обслуговуванням мереж.

– Як війна торкнулась вашого підприємства?

– З початку воєнних дій до лав ЗСУ держава покликала 16 наших працівників. Нових людей на ці місця не приймаємо, надіємось на швидку перемогу і що вони живими повернуться до своїх родин та нашого підприємства. А збільшений об’єм роботи виконують ті, хто залишився.

Підприємство в межах своїх можливостей надає допомогу нашій армії. Так, з перших днів війни наші електрозварники працювали на виготовленні протитанкових їжаків – їх встановили на наших блокпостах та в інших місцях.

Активні бойові дії, які точились на Житомирщині та Київщині в перші тижні війни, завдали значних пошкоджень не лише житловому фонду. Зазнали пошкоджень і газові мережі. Тому компанія «Житомиргаз», яка забезпечує безперебійне та безаварійне газопостачання Житомирщини, розпочала активні роботи з відновлення газопостачання у тих населених пунктах, які були звільнені від окупантів. Спеціально сформовані бригади з різних куточків Житомирщини виїхали на допомогу газовикам на Київщину. До міста Гостомель, де точились найзапекліші бої, виїхала бригада з Бердичева у складі чотирьох працівників на чолі з майстром Василем Володимировичем Петруком. Два тижні, з 11 квітня та до Великодня, тривало їх відрядження. Всього за цей час бердичівляни перевірили та усунули пошкодження на мережах, які забезпечують постачання газу для більш як двох тисяч споживачів.

– Які у підприємства є проблеми на сьогодні?

– Це скоріше обставини сьогодення, які варто враховувати, плануючи роботу. Важливим залишається забезпечення нашого транспорту пальним. Наразі нам вдається «закрити» проблемні ділянки, не доводячи ситуацію до критичної. Також актуальним питанням досі залишається розмежування щодо експлуатації внутрішньобудинкових газових мереж. З цим пов’язано і систематичне технічне обслуговування, яке необхідно проводити раз на рік. Людям потрібно розуміти відповідальність за власну безпеку, адже газовики завжди готові виконати дану роботу. Однак, усі ситуації вирішуються, найголовніше сьогодні – це перемога у війні. В мирний час все робити легше та простіше. Отже, надіємось на перемогу.

Користуючись нагодою, газовики дякують усім, хто вчасно та в повному обсязі розраховується за послугу розподілу газу. Адже саме ці кошти йдуть на обслуговування, ремонти та забезпечення якісного функціонування газових мереж. Кожен робить свій внесок у енергетичну стабільність регіону, а газовики продовжують працювати для безперебійної та безпечної доставки газу не лише мешканцям Бердичівського району, а й усієї Житомирщини.

– Дякуємо за розмову.

Анатолій ГОРОБЧУК, Віталій БЕЗПАЛЬКО

 


Робота аварійної бригади в Гостомелі: