Додому НОВИНИ Влада і громада Ми тебе любимо, “Соколятко”!

Ми тебе любимо, “Соколятко”!

606
ПОДІЛИТИСЬ

Літо – час ігор, розваг, свободи у виборі зайняття, зняття напруги, що накопичилася за рік, заповнення витрачених сил, відновлення здоров’я. Це період вільного спілкування дітей.

Для вихованців Бердичівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату літній відпочинок було організовано в дитячо-юнацькому таборі “Соколятко”.

Працівники табору під керівництвом директора Каліновської В.В. створили безпечні і якісні умови перебування дітей. Кожен день діти отримували повноцінне харчування, різноманітні і смачні страви. У раціоні щоденно були фрукти, ароматні соки, свіжі овочі і солодощі.

Зміцненню здоров’я та підняттю загального тонусу сприяла щоденна ранкова гімнастика, спортивні заходи, туристичні походи, ігри на свіжому повітрі.

Виховна робота у таборі будувалась так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе сильною, збагатилася духовно й відчувала себе затишно. Тому щоденне життя в оздоровчому таборі було насичене різноманітною діяльністю, інтелектуально й фізично спрямованим. А саме – проведення квестів “В гостях у казки”; “Солодке дерево”, “Скільки у сонця проміння для всіх, стільки у нас і забав, і утіх”, “Що ти знаєш про Україну?”; розважальних програм “Давайте потанцюємо”, “Кохання з першого погляду”; інтелектуальних ігор; День індіанців, День квітів тощо.

Правовиховну роботу в таборі проводили працівники підрозділу превентивної діяльності Бердичівського відділу поліції та служба у справах дітей Бердичівської міської та районної держадміністрації та району.

Кожному педагогу, який працював із дітьми з особливими потребами, потрібно було знайти підхід до дитини, зрозуміти її почуття, думки, прагнення, завоювати авторитет серед вихованців. Багатьом бердичівським педагогам це вдалося.

Велику допомогу у налагоджені контакту з дітьми вихователям загонів надавали вихователі школи-інтернату, які були досвідченими консультантами і порадниками, ділилися власним досвідом роботи.

Але незважаючи на те, що в таборі перебували діти зі складними вадами розвитку, вони були теж розумні, працелюбні і талановиті по своєму. Ці діти вимагали трохи більше уваги, детального пояснення, любові і розуміння.

Переконалися в цьому і голови профспілок навчальних закладів шкіл, які на базі “Соколятка” провели своє виїзне засідання і завітали на концерт. Вихованці табору під керівництвом творчого музичного керівника Наталії Костянтинівни Лєбєдєвої підготували чудовий концерт. Співали пісні, танцювали флешмоби, читали гуморески. Концертна програма подарувала гарний настрій усім глядачам, а голова Бердичівської міської організації профспілки працівників освіти і науки Анжела Цвєткова звернула увагу присутніх на юні обдарування дітей, подякувала всім працівникам за їх плідну роботу та привітала з 70-річчям табору, побажала здоров’я, творчих успіхів, миру і добра, любити своїх наставників та миру в Україні.

Завдяки злагодженої роботи всіх служб вихованці Бердичівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату отримали веселе та змістовне проведення канікул. Педагоги, які виконували роль вихователів здобули досвід, як відшукати шлях до серця дитини, якій з народження судилось бути іншою, яка не має поряд найрідніших та найдорожчих людей.

Користуючись нагодою, висловлюю свою найщирішу вдячність за плідну співпрацю вихователям Ковальчуку К.В., Паламарчуку Д.С., Абдулаєвій О.Б., Комісаровій Н.Ю., Криловій К.Є., Пікуль Н.М., Грабовській В.К., Томас О.В., Поліщук О.П.; музичному керівнику Лєбєдєвій Н.К.; вихователям школи-інтернат Пінчуку Ю.М., Коляді С.А., Богун М.М., Найдюк С.В., Онищук В.П.; медпрацівникам Цивінському К.Й.; Цукренко О.В., Семенюк Н.О.; директору табору Каліновській В.В., а також “Соколятку”, який об’єднав, здружив, загартував і підняв на вершину любові, взаєморозуміння і милосердя.

Валентина Кучерява,
старший вихователь ДОЗ “Соколятко”