Додому НОВИНИ Мова – душа народу.

Мова – душа народу.

972
ПОДІЛИТИСЬ

Уже декілька років поспіль, в лютому місяці, Старосолотвинська школа гостинно відчиняє двері і зустрічає патріотів рідного слова, письменників – наших земляків. Цього разу до школи на свято рідної мови, яке проводила вчитель української мови та літератури Українець Н.В., завітали: голова обласної спілки письменників М.П. Пасічник, автор семи збірок віршів П.В. Носаль та прекрасна жінка – автор Гімну Коростеня Л.П. Бех.

Українська мова. Вона нам рідна, як мама і тато, як та земля, на якій ми зростаємо. Бо це мова, яку ми всі чуємо змалку, якою ми промовили перші слова. Ця мова зрозуміла і рідна всім нам. Бо без мови немає народу. І так само, як у кожної людини є одна мама, так і мова рідна лише одна. Людина може знати дві, три і більше мов,  але рідною залишається материнська мова.

Свято розпочалося змістовними розповідями ведучих Твердої О. та Здан О., які розповідали про безсмертну мову нашого народу, про те, як ми повинні до неї ставитись. Їх доповнили слова учнів 10 та 11 класів: Мельник С., Зайцева В., Федченко Л., Ярош А., Кулик О., Попатенко Е., Гуменюк В., Кусяк В., Мельник О. Оспівували в своїх піснях рідне слово, нашу неньку-Україну учениці 5 класу: Рисіч Д, Король Т., Король І., Попатенко С., Босюк Ю., учениці 10 класу Здан О. та Тверда О., учень 11 класу Яцкулич М. Учасниця свята Рисіч Д. своїм щирим виконанням пісень зуміла викликати у гостей сльозу. Велике, неперевершене враження на присутніх справили пісні у виконанні учениці 1 класу Ільченко О. Підняли всім настрій своїми гуморесками про мову Ільченко В. та Паламарчук І. З великим задоволенням присутні зустріли хлопців – одинадцятикласників: Яцкулича М., Реєнта Т., Папіжука Д. із піснею “Вишенька-черешенька”. Також щиро вітали спів педагога-організатора  Твердої Т.В. та художнього керівника будинку культури села Старий Солотвин Рисіч Р.П. з піснею “Україна – це я”, спів вчителя української мови та літератури Українець Н.В. та вчителя музики Обурко Є.Б. з піснею “За любов і волю”.

З привітаннями до учнів, вчителів школи звернулись гості, які презентували свої нові збірки віршів та на згадку про зустріч подарували свої доробки нашій шкільній бібліотеці.

На святі не могли не згадати воїнів – земляків, які перебувають сьогодні в зоні АТО. Згадали буремні події сьогодення. Про гіркі сльози матері звучала пісня “Кленова балада” у виконанні Н.В. Українець.

Всі присутні свята сподіваються на мирне майбутнє країни. Адже Україна є, була і буде вільною та незалежною, наперекір всім ворогам. Наш народ житиме під сонячним і мирним небом.

Молюсь за тебе Україно
Молюсь за тебе кожен час
Бо ти у нас одна-єдина
Писав в своїх віршах Тарас
Молюсь, – казав він, щоб у тебе
Не було між людьми війни
Щоб завжди було чисте небо
На нашій стомленій землі
Щоб завше у садку смерека
Весняним квітом під вікном цвіла
І прилітали з вирію лелеки
Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!

Українець Н.В.,
вчитель української мови
та літератури
Старосолотвинської школи.