Додому НОВИНИ Культура Мова наша – серце наше

Мова наша – серце наше

427
ПОДІЛИТИСЬ

Як гул століть, як шум віків,
Як бурі подих – рідна мова.
Вишневих ніжність пелюстків,
Сурма походу світанкова,
Неволі стогін, волі спів,
Життя духовного основа.
Максим Рильський

21 лютого світ відзначає Міжнародний День рідної мови, який було проголошено на Генеральній конференції ЮНЕСКО наприкінці 1999 року.

У цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо знати та берегти рідну мову. Нагадали про це у змістовному виховному заході, присвяченому рідній мові й учні Райківської вечірньої ЗОШ ІІ-ІІІ ст. (дир. Дзівалтівський Ю.П.). Адже мова – це великий скарб будь-якого народу.

Мову не вигадаєш, не витвориш за рік чи два. Вона формується віками, тисячоліттями. І творить її увесь народ, який чинить мудро, коли вчиться мови у дідів-прадідів, розмовляє нею, пише, співає, думає. І, звичайно ж, передає її своїм дітям і онукам. Якщо ж народ говорить чужою мовою, а своєї не шанує, цурається, то вона в’яне і гине. Так зникло багато мов. А народи, які не зберегли рідної мови, тепер мусять розмовляти чужими.

У нашій країні це свято відзначають з 2002 року. Для нас воно є надважливим, тому що українська мова пройшла важкий, тернистий шлях до свого визнання, витримала не одну заборону і не один українофобський указ на своє використання. Довгий час її намагалися знищити, щоб і пам’яті про неї не було. Але не так сталося, як гадалося нашим ворогам: доки є Україна, доти є і українська мова. І навпаки.

…А наприкінці свята, учні усіх класів “вечірки” написали невеличкий диктант, чим активно долучилися до вивчення рідної мови.

Василь ВАСИЛЕНКО