Додому НОВИНИ Влада і громада Можливості для змін

Можливості для змін

553
ПОДІЛИТИСЬ

Швидкоплинність часу в тандемі з прогресивністю сучасних політичних реформ доцільно порівняти з нестримною течією ріки під час весняної повені, яка будь що намагається знищити стереотипи та витіснити з чистих вод сучасності комуністичні канони. Бурхливі хвилі реформ в мулі історії прагнуть навік поховати брили застарілого устрою, оновивши українську націю численною кількістю знаменних подій, яким судилось назавжди змінити політичний статус держави. У відповідності вимогам Європейських пенітенціарних правил, сучасна політика урядовців орієнтована на руйнування шаблонних принципів відбуття різних видів покарань соціально-уразливими групами засуджених та створення, відповідно до європейських стандартів, оптимальних умов соціальної адаптації громадян: захисту їх прав, організації сприятливих умов для виправлення, а також здобуття освіти та отримання професії. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 року знаковою подією минулого року  стала  передача територіальних органів пенітенціарної служби України у підпорядкування Міністерства юстиції. У рамках реформування пенітенціарної системи кримінально-виконавча інспекція отримала не тільки нову назву, а й нові повноваження задля виконання функцій відповідно до національної моделі пробації, яку розроблено з урахуванням стандартів, викладених у “Рекомендаціях CM/Rec (2010)1 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам про Правила Ради Європи про пробацію”.

Станом на даний час назва кримінально-виконавчого органу, що дислокується у місті Бердичеві по вулиці Героїв України, 67, міськрайонний відділ з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України. Очолює Бердичівський міськрайонний відділ – майор внутрішньої служби Лисак Андрій Михайлович. Структуру відділу уособлюють старший інспектор капітан внутрішньої служби Примаченко Артем Андрійович, інспектори – капітан внутрішньої служби Фарбота Роман Ростиславович, старший лейтенант внутрішньої служби Атішева Марія Олександрівна та соціально-психологічна служба (фахівець Новіцька Оксана Володимирівна та психолог Михальченкова Ірина Володимирівна), чиї безпосередні обов’язки в статусі уповноваженого органу з питань пробації, зокрема згідно статті 13 Кримінально-виконавчого кодексу України, полягають у здійсненні нагляду за засудженими: звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей до трьох років; виконанні покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських і виправних робіт; реалізації пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; проведенні соціально-виховної роботи із засудженими, до яких застосовано пробацію; направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів; здійснення інших визначених законодавством заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. На орган пробації також покладено функції, що полягають у забезпеченні суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. Згідно закону України “Про пробацію” від 05 лютого 2015 року реорганізовані кримінально-виконавчі підрозділи здійснюють досудову та наглядову пробацію. У своїй роботі відділ керується Конституцією України, законними та підзаконними нормативними-правовими актами чинного законодавства. Графік роботи Бердичівського МРВ з питань пробації залишився без змін – з понеділка до п’ятниці, з 900 години ранку до 1800 години, обідня перерва з 1300 до 1400 години.

На завершення статті, мета якої полягає в інформуванні населення, вважаємо доцільним звернути увагу громадян на те, що ми працюємо з особами, які вже вчинили злочин та відбувають покарання у вигляді альтернативних видів покарання без позбавлення волі. Звертаючись до бердичівлян та жителів району у День закоханих, працівники відділу вітають та бажають всім кохати, бути коханими, не забуваючи дотримуватись правил правослухняної поведінки, усвідомлюючи, що за будь-який проступок відповідальність неминуча.

Бердичівський МРВ з питань пробації