Додому НОВИНИ Влада і громада МОЄ СЕЛО – КРАПЛИНКА СВІТУ. СЛОБОДИЩЕ

МОЄ СЕЛО – КРАПЛИНКА СВІТУ. СЛОБОДИЩЕ

942
ПОДІЛИТИСЬ

“Пахне рідне село: і цвітінням лугів, і роздоллям небес, і піснями гаїв, і полями, де сонячне світить чоло – пахне цвітом село…”.

У мальовничому селі, перлинці Бердичівщини, в селі Слободище відбувся святковий концерт з нагоди Дня села, якому виповнилося 465 років. Слободище багате історією, талановитими людьми та героями рідного краю. Саме в цей день з’їзджаються до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, де відчули справжню материнську ласку та турботу, цінні поради батька. В цей день село, як завжди, радо зустрічає гостей.

Офіційну частину святкувань відкрив із теплим вітанням та словами подяки, звернувся до своїх односельчан сільський голова Роман Вікторович Кваша, який подякував тим людям, які небайдужі до проблем громади та беруть активну участь у житті села, зокрема, тим, хто допомагав під час підготовки до святкування. Також, побажав селу розквіту, миру та добробуту громаді, наголосивши, що такі свята дають людям надію на краще життя і спонукають вірити в себе і у свої можливості.

У цей день на свято приїхали поважні гості: голова районної ради Софія Броніславівна Томашевська та заступник голови райдержадміністрації Людмила Вікторівна Димидюк, які привітали усіх присутніх та підкреслили, що як людина, так і кожне, село та селище мають свою назву, своє життя, свою культуру, свій початок, свою історію, і зазначили, що добро віддячується добром.

Тож робіть добрі вчинки, допомагайте один одному. І куди б не закинула вас доля, не забувайте про своє рідне село.

Також, очільники району вручили подяку за вагомий особистий внесок у розвиток Слободищенської територіальної громади, активну участь в її громадянському житті та з нагоди Дня села, сільському голові Р.В. Кваші.

Від Благодійного фонду депутата ВРУ О.В. Ревеги до Слободищенської амбулаторії передано подарунковий сертифікат на придбання сучасного новенького ноутбуку, в дитячий садочок сертифікат на придбання меблів, також мікрохвильові печі для поштового відділення та МПО села Слободище і два набори тенісних ракеток в БК.
Не забули і про свято друзі та колеги з району: сільські голови с. Райгородок М.П. Капустинський та с. Райки М.В. Семенюк, які також підтримали та долучилися до щирих привітань й побажань мешканцям села.

До урочистого концерту підійшли з творчістю та гумором. Готувалися серйозно. Адже таке дійство у селян буває практично раз на рік. Концертну програму прикрасили милозвучними українськими піснями, танцями, декламуванням віршів, гуморесками. Ведучі концерту від усього серця вітали теплими словами односельчан. Особливою увагою та щирими словами привітань відзначили ряд жителів села за різними категоріями серед них: новонароджені та однорічні дітки, ювіляри, яким виповнилося 50 років, старожили села, молоді сім’ї та ті, які святкують срібні весілля.

Місцевий ансамбль “Берегиня” викликав бурхливі овації громади своїм чудовим та душевним виступом.

Учні Слободищенської школи вітали земляків поетичними рядками та музичними композиціями, які присвячувались і Україні, і рідному краю, і рідним батькам. Сільською радою та адміністрацією школи було відзначено грамотами та подарунками найкращих учнів Слободищенської ЗОШ.

Напевно, найбільше слів вдячності лунало на адресу 24-х хлопців-односельчан, які захищали рідну землю на сході нашої Батьківщини.

На жаль, не всі з них повернулися до рідної домівки. Ось і слободищанці не дочекалися свого героя – Руслана Юсубова, який у боротьбі за незалежність, мир та спокій у рідній державі віддав своє життя. За кошти місцевих підприємців у 2018 році нашому Герою було встановлено пам’ятник. Героя-односельця та всіх полеглих вшанували хвилиною мовчання.

Кожну неньку привітали подарунками та низько вклонилися до ніг матерів, які виростили та виховали Героїв України.

Місцеві підприємці привітали своїх найкращих працівників подарунками та дякували за плідну працю.

Розвагою для наймолодших гостей свята стали ігри, розіграші призів, конкурси, які проходили біля приміщення будинку культури.

Окрім концерту гості та слободищанці могли пригоститися смачною стравою – рибною юшкою. Виготовляють її селяни власноруч і по певним технологіям, які знають виключно місцеві жителі. Скуштувати цей продукт назбиралось чимало охочих.

Свято закінчувалось, та людям не хотілося розходитись по домівках, адже позитивні емоції і радість переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини в Слободище.
Дуже вдячні жителям села за теплу атмосферу та активну участь.

Щиро дякуємо народному депутату ВРУ О.В. Ревезі за постійну підтримку та щедру матеріальну допомогу у розвитку села.

Село в районі представляють два районних депутата Шевчук О.А. та Мачульська Н.С. дякуємо їм за допомогу у вирішенні сільських проблем.

Дякуємо місцевим підприємцям: Шевчуку О.А., Довгалюку М.В., Прокопенко О.А., Вінцевичу С.П., Вінцевичу В.С., Яцюк М.М. Завдяки їх допомозі взимку розчищені дороги від снігу, проводиться ремонт водогону в місцевій ЗОШ, отримують подарунки дітки на новорічні свята, ремонтується пожежна машина, проводиться ремонт у школі і ще багато-багато добрих справ, депутатському корпусу та виконавчому комітету за підтримку у роботі та мудре слово.

Це свято є гарною традицією, воно збирає у дружнє коло всі сім’ї й родини.

Публікація вийшла за сприяння О.А.ШЕВЧУКА.