Додому НОВИНИ Влада і громада Мудрість мурахи

Мудрість мурахи

344
ПОДІЛИТИСЬ

Ми не один раз наводили приклади, коли звірі виявляли набагато більше співчуття та підтримки до собі подібних, ніж ми, люди. А ось щодо відношення до самоорганізації та самодисципліни в праці напевно зразком є мураха.

Що ми бачимо на прикладі мурахи? Вона є винятковим створінням. Мураха така унікальна, бо не має ні начальника, ні наглядача, ні керівника. Живе поміж багатьох інших мурах, але діє так, наче була б сама-одна.

Мураха дбає про власне життя. Думає про своє майбутнє. Ось мудрість – узяти в свої руки власне життя й думати як про сьогодення, так і про майбутнє.

Мураха все робить сама, не надіючись на когось, як це нерідко полюбляють робити люди і держави. На жаль, це стосується і нас, адже не створюючи робочі місця, ми примушуємо молодь виїздити за кордон. Постійно просимо гроші в МВФ та інших фінансових інституціях. Маючи унікальні військово-промислові підприємства, просимо зброю в США, хоча в свій час Україні була одним із найбільших її експортерів.

Особливо вразив випадок зі звітом вже колишнього уряду Гончарука, в якому не знайшлося жодного, хто б міг написати цей звіт. Довелося заплатити 84 тис. грн. фірмі, яка підготувала документ на трьохсот сторінках, хоча результативність роботи Уряду можна було б помістити на одній сторінці.

Хай буде мураха нам за приклад.

Володимир Кравченко.