Додому НОВИНИ Влада і громада Місто налаштоване зупинити забруднення річки стоками з «БЕВЕРСу»

Місто налаштоване зупинити забруднення річки стоками з «БЕВЕРСу»

247
ПОДІЛИТИСЬ

Декілька тижні тому місцеві громадські активісти виявили потрапляння неочищених стоків до річки Гнилоп’ять із території заводу «Беверс». Подальші дослідження виявлених фактів представниками міської влади, спроби встановити джерело забруднення з метою його локалізації поки позитивних результатів не дали.

Фото з офіційного сайту Бердичівської міської ради.

Нещодавно керівники приватних підприємств-орендарів, які діють на території заводу «БЕВЕРС», а також заступник міського голови Сергій Онофрійчук, помічник-консультант народного депутата України Богдан Коляда, представники екологічної інспекції та МКП «Бердичівводоканал» вкотре зібрались разом із однією метою – нарешті зупинити потрапляння неочищених стоків з території заводу до річки Гнилоп’ять. Зокрема, з’ясовували, хто і що повинен зробити у першу чергу, а також хто нестиме відповідальність за забруднення.

Ця історія триває вже не один рік – і раніше фіксувались скиди забруднюючих речовин до Гнилоп’яті. Але попередні дії, зокрема, ізоляція однієї з дренажних систем на території заводу, результатів не дали. Більш того, випадки потрапляння до річки мастильних матеріалів останнім часом почастішали. Кілька тижнів тому комісія за участі працівників виконкому та «Бердичівводоканалу» вже виїжджала на місце події. Її члени на сьогодні однозначно встановили, що мастило й інші шкідливі речовини витікають саме з території «БЕВЕРСу».

Міська влада направила відповідні листи екологічній службі та до прокуратурі з проханням вжили заходів до суб’єктів господарювання, які діють на території заводу, та припинити скидання шкідливих стоків. Більш того, місто готове у разі необхідності надати всебічну допомогу підприємцям, адже проблема є загальноміською. Посадовці нагадали, що в Бердичеві зат-верджені нові Правила приймання стічних вод, і до квітня усі підприємства міста, у тому числі й ті, що розташовані на території «БЕВЕРСу», повинні облаштувати у себе малі очисні споруди. Не буде цього зроблено, наголосив на зустрічі Сергій Онофрійчук, до підприємців застосують відповідні заходи впливу, у тому числі з залученням відповідних державних структур.

Чи вдасться вирішити проблему, покаже час. Але всім зацікавленим сторонам не слід забувати, що забруднення нашої річки – це здоров’я самих же бердичівлян.

Марина Шпортун.