Додому НОВИНИ Влада і громада Мітинг ФОПів «Право на працю» у Житомирі

Мітинг ФОПів «Право на працю» у Житомирі

293
ПОДІЛИТИСЬ

Цього понеділка об 11:00 біля приміщення Житомирської облдержадміністрації відбувся мітинг ФОПів, які приїхали з усієї області, щоб висловити своє невдоволення діями влади та захистити своє право на працю, яке у них намагаються відібрати шляхом введення реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та захмарних штрафів за найменші порушення.

Як відомо, депутати Верховної ради України не пристали на вимоги дрібного та середнього бізнесу, адже минулого тижня не проголосували за відтермінування введення РРО. Власне, це і стало причиною проведення мітингу у Житомирі, де зібралось більше тисячі людей, та аналогічних мітингів по всіх областях України.
Разом із бердичівськими підприємцями на площі перед обладміністрацією під час мітингу «Право на працю» знаходився і новообраний міський голова Сергій Орлюк. Він підтримав дії підприємців, і, як зазначив, і на місцевому рівні сприятиме руху SAVE ФОП.

Результатом мітингу стало ухвалення резолюції, яку передали голові Житомирської ОДА Віталію Бунечку.

– Підприємці налаштовані рішуче, були готові перекривати дороги та пікетувати будівлю ВРУ. Це приклад того, до чого може призвести небажання влади прислухатися до думки простих громадян. У всьому світі держава намагається підтримати самозайнятих осіб, які офіційно зареєстровані та сплачують податки, забезпечуючи себе роботою. У нас чомусь навпаки: хочуть відібрати останнє у тих, хто чесно працює, щоб прогодувати сім’ю, – зазначив на своїй сторінці в мережі Фейсбук Сергій Орлюк.

Представники бізнесу вимагають від влади не допустити будь-яке закриття бізнесу під час карантину, та негайного прийняття законопроєктів 3853-1, 3853-2 та 3993, які дозволять зберегти спрощену систему оподаткування (а це більше 5 млн. самозайнятих осіб по всій Україні). Також приватні підприємці виступили проти введення «карантину вихідного дня» без компенсації нанесених збитків з боку держави. І вони готові до рішучих дій, якщо їх знову не почують.

Резолюція мітингу з вимогами ФОПів:

  • недопущення будь-якого закриття бізнесу під час карантину, гарантоване Конституцією України через право на працю згідно статей 42-43;
  • ми не сприймаємо «карантин вихідного дня» без повної компенсації зі сторони держави збитків підприємців;
  • ми вимагаємо прийняти законопроект 3853-1, 3853-2, 3993, які зберігають спрощену систему оподаткування, що дозволяє отримувати роботу близько 5 млн. чоловік;
  • ми вимагаємо від голови Житомирської ОДА за його розпорядженням в продовж 3 днів створити робочу групу з представників мікропідприємців та представників комісії ТЕБ та НС.

В іншому випадку ФОПи залишають за собою право на акції масової непокори, гарантоване Конституцією України!

Студентка ЖДУ ім. І.Франка Ангеліна ТИЧНА.