Додому НОВИНИ Культура Названі фіналісти конкурсу на здобуття Міжнародної літературної премії імені Василя Портяка

Названі фіналісти конкурсу на здобуття Міжнародної літературної премії імені Василя Портяка

519
ПОДІЛИТИСЬ

Міжнародна літературна премія короткої прози імені Василя Портяка заснована 2019 року з ініціативи Фастівського міського голови Михайла Нетяжука та голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського (до речі, уродженця Бердичівщини) на вшанування пам’яті письменника, кінодраматурга, одного з найкращих новелістів сучасності Василя Портяка та з метою сприяння розвитку короткої прози, відзначення сучасних майстрів новели та оповідання, а також пошуку нових імен в українській літературі.

На Міжнародну літературну премію за 2019 рік було подано тридцять шість творів від авторів із різних регіонів України та з-за кордону. Журі премії після сліпого (без зазначення авторів) прочитання текстів визначило п’ятнадцять фіналістів. Серед них і наш земляк, бердичівлянин Валерій Хмелівський, який представив на конкурс оповідання «Амазонка з Махнівки». Це оповідання вперше побачило світ на шпальтах «Землі Бердичівської», №50 від 13 грудня 2019 року.

Усі п’ятнадцять творів будуть видані книгою, яку отримають автори на офіційній церемонії вручення премії у місті Фастові. Тоді ж буде названий переможець премії. Офіційна церемонія вручення Міжнародної літературної премії імені Василя Портяка відбудеться 31 березня.