Додому НОВИНИ Влада і громада «Нам потрібні менеджери-професіонали, які знають, як змінити життя своїх громад на краще»

«Нам потрібні менеджери-професіонали, які знають, як змінити життя своїх громад на краще»

179
ПОДІЛИТИСЬ

Саме так керівник Житомирського обласного штабу політичної партії «Слуга народу» Олександр Дмитрук відповів на запитання бердичівських журналістів щодо того, якою буде команда кандидатів «Слуги народу» на місцевих виборах у жовтні цього року.

І додав, що головне, щоб ця людина користувалась авторитетом завдяки своїй порядності, фаховості та досвіду. Нині понад 60% кандидатів, за повідомленням керівника штабу, вже відібрано від потрібної кількості. В той же час він зазначив, що 20% можливо відсіється, оскільки усі претенденти проходять перевірку. До того ж не варто забувати про соціологію: мова цифр часом говорить більш промовисто про того чи іншого кандидата, ніж численні слова та відгуки. «Остаточне рішення стосовно кандидатів прийматиме рада партії», – зауважив Олександр Дмитрук.

«Щодо Бердичева, то кандидатом на посаду голови Бердичівської об’єднаної громади висунуто Богдана Коляду. Але остаточно імена кандидатів від «Слуги народу» стануть відомі наприкінці серпня», – зазначив керівник штабу.

А на запитання щодо його бачення децентралізації Олександр Володимирович переконаний, що «Потрібно перевертати свою пострадянську свідомість. У нас є об’єднані територіальні громади зі штатами, районні адміністрації та ради – все це армія чиновників, яким потрібно платити заробітні плати. Так, у нас проводиться адмінреформа. Мають бути територіальні громади, але без районних адміністрацій та райрад. Та потрібно все якісно порахувати відповідно до наповнення бюджету, спроможності, доріг. Об’єднання громад має відбутися з точки зору науки та цифр». На його думку, кошти, які витрачаються на заробітні плати чиновників, краще спрямувати у соціальну сферу. До того ж очільник обласного штабу партії «Слуга народу» вважає, що і депутатів місцевих рад теж має бути менше.

Олександр Дмитрук не є прихильником оптимізації навчальних закладів. Але він за те, щоб школи були сучасні та дітям хотілось туди йти: «Я проти утеплення старих шкіл. Краще зразу збудувати нову, сучасну школу з енергозберігаючих матеріалів, з басейном та просторим спортивним залом».

На запитання, які ж партії, на його думку, пройдуть на місцевих виборах, Олександр Дмитрук відповів: «Крім парламентських партій, як показує соціологія, можливо пройдуть і деякі місцеві. Це, зокрема, «Пропозиція» і «Наш край».

Також Олександр Дмитрук розповів, що він багато їздив по інших країнах і європейських, і азіатських, знайомився з їх досвідом, економікою і культурою, і багато позитивного з цього досвіду планує втілити у життя Житомирщини і Бердичівщини. Так, наприклад, в уряді Баварії всього 4 міністри і зовсім мало клерків, а живуть там значно заможніше ніж у нас, де чиновники облдержадміністрації займають кілька багатоповерхових будівель.

«На місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня, покладена важлива місія подальшого перезавантаження влади та проведення до влади політиків нового покоління. Я голосуватиму за Європу, європейське життя, гідні заробітні плати та пенсії. За наповнення бюджету, а не його розкрадання», – підкреслив Олександр Дмитрук.

Володимир КРАВЧЕНКО.