Додому НОВИНИ Медицина Нарада з питань розвитку сільської медицини

Нарада з питань розвитку сільської медицини

428
ПОДІЛИТИСЬ

У понеділок 11 вересня 2017 року у місті Києві відбулася нарада з питань розвитку сільської медицини та впровадження медичної реформи за участю Президента України Петра Порошенка та Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, а також лікарів та представників органів місцевого самоврядування.

“Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також є питанням національної безпеки держави. Значна частина українського народу просто позбавлена права на отримання якісних медичних послуг через те, що законсервована абсолютно не ефективна радянська система”, – зазначив Петро Порошенко.

Президент також зауважив, що значною, важливою складовою частиною медичної реформи є покращення ситуації з рівнем забезпечення медичними послугами на селі.
Зважаючи на жахливий стан справ у медичній галузі в сільській місцевості, за дорученням Глави держави й була розроблена програма реформи сільської медицини.

“Спільно з профільними відомствами маємо затвердити гарантований перелік медичних послуг базового рівня, які фінансуються за рахунок медичної субвенції з держбюджету, та визначити нормативи бюджетної забезпеченості для розрахунку відповідних видатків. Маємо затвердити нормативи з розміщення, облаштування, оснащення та експлуатації приміщень закладів охорони здоров’я базового рівня. Створити по Україні  оптимальну мережу медичних закладів базового рівня. В зоні особливої уваги – кадрове забезпечення закладів первинної медико-санітарної допомоги. Це ті завдання, які центральна влада і органи місцевого самоврядування мають виконати разом. Ці кроки мають бути чітко окреслені в законі і програмі, яка буде найближчим часом розроблена у співпраці з МОЗ”, — підкреслив Геннадій Зубко.

Семенівська сільська рада об’єднана територіальна громада впевнено крокує шляхом реформ. Рішенням сесії від 8 вересня 2017 року сільською радою прийнято до комунальної власності від КУ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Бердичівської районної ради майнові комплекси закладів охорони здоров’я, які розташовані на території Семенівської сільської ради, а саме – 3 фельдшерсько-акушерських пункти, 6 фельдшерських пунктів та 1 лікувально-профілактичний підрозділ амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Також, рішенням цієї ж сесії об’єднаною територіальною громадою створено Комунальну установу “Центр первинної медико-санітарної допомоги Семенівської сільської ради”.

Розвиток створених об’єднаних територіальних громад підтримується на всіх рівнях країни. Напередодні нового 2017/2018 навчального року Семенівській сільській раді об’єднаній територіальній громаді ключі від шкільного автобусу вручив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Транспорт закуплено за кошти Державного фонду регіонального розвитку та сільського бюджету.