Додому НОВИНИ Влада і громада Нарада з селищним та сільськими головами

Нарада з селищним та сільськими головами

625
ПОДІЛИТИСЬ

14 червня 2016 року у залі засідань голова районної ради Максим Самчик провів нараду з селищним та сільськими головами.

Працівники Бердичівської об’єднаної податкової інспекції управління ДФС у Житомирській області Людмила Шуляр та Світлана Андрощук, ознайомили присутніх з питаннями про плату за землю та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Проінформували, що даний податок безпосередньо надходить до місцевого бюджету. Фізичні особи у 2016 році сплачуватимуть податок за 2015 рік (за ставками та пільгами, які діяли у 2015 році) на підставі податкових повідомлень-рішень, які надсилаються контролюючими органами до 1 липня 2016 року. Повідомили, яка категорія громадян звільняється від сплати земельного податку згідно законодавства.

Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) проінформував начальник відділу з питань правового забезпечення діяльності ради Сергій Воронович зазначивши, що питання оренди земельних часток (паїв), які в установленому законом порядку невитребувані громадянами, на законодавчому рівні, залишається достатньо неврегульованим. Незважаючи на положення ст.13 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)” певного механізму практичної реалізації цієї норми, на даний час, немає. Таким чином, відповідна рада чи місцева адміністрація, керуючись зазначеними положеннями, може надавати в оренду земельну частку (пай), власник якої не реалізував свого права, до настання певної умови наприклад – виявлення власника або звернення за земельною часткою (паєм) спадкоємця. Інформуючи про наступне питання Сергій Воронович звернув увагу сільських голів, на території яких, знаходяться багатоквартирні будинки, що відповідно до Закон України “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках” вирішувати подальшу долю свого будинку на загальних зборах  мають власники квартир, які створили так звані ОСББ. У такий спосіб мешканці повинні обрати управителя будинком поміж себе, або запросити керуючу фірму, яка надаватиме усі житлово-комунальні послуги, відповідатиме за утримання будинку, ремонт, буде підзвітною мешканцям. Вартість таких послуг визначається за домовленістю сторін, час на такі дії є до 1 липня 2016 року, адже після зазначеної дати для будинків, які не об’єдналися, органи місцевого самоврядування на конкурсній основі оберуть таким будинкам управляючого або керуючу фірму.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Лариса Савенко надала інформацію щодо підведення підсумків першого етапу конкурсу серед сільських і селищної рад на кращий санітарний стан та благоустрій території. Конкурсна комісія, яка створена розпорядженням голови районної ради та голови райдержадміністрації визначила п’ять сільських рад, які будуть брати участь у другому етапі районного конкурсу а саме: Старосолотвинська, Слободищеньска, Іванковецька, Хажинська, Великоп’ятигірська. До 1 вересня конкурсною комісією буде здійснено об’їзд зазначених сільських рад та визначено переможця районного конкурсу. Відповідні документи по переможцю будуть направлені до Житомирської обласної ради для участі в обласному конкурсі.

Головний спеціаліст відділу з питань правового забезпечення діяльності ради Валерій Белінський повідомив про передачу приміщень ФАПів. Наголосив, що відповідно рішення районної ради від 07.12.2010 року №16 “Про прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селища району безоплатно переданого майна” було прийнято у спільну власність територіальних громад сіл, селища району без зміни цільового призначення майно закладів первинної медико-санітарної допомоги (амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти) розташовані в селищі, селах Бердичівського району.

У 2011 році рішенням було передано нерухоме майно, розташоване в селі Лісова Слобідка у комунальну власність Озадівської територіальної громади; розташоване в селі Підгороднє у комунальну власність Скраглівської територіальної громади. У 2014 році було передано у комунальну власність Мирославської територіальної громади будівлю амбулаторії.

У квітні 2016 року було затверджено Положення про порядок передачі майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища району, яким визначено порядок передачі майна.

На даний час КУ “ЦПМСД” налічує 49 закладів, 8 з яких є на балансі сільських рад.

На сьогоднішній день є звернення деяких сільських рад про повернення на баланс медичних закладів. Окремі сільські ради можуть утримувати приміщення медичних закладів (проводити ремонт, придбання та ін.) для цього необхідно дані об’єкти взяти на баланс сільської ради, а не спрямовувати субвенцію КУ ЦПМСД.

Також на нараду був запрошений директор Бердичівського хлібзаводу Констянтин Анучін, який розповів про роботу підприємства та запропонував селищному та сільським головам співпрацювати, що дасть змогу встановити торгові точки для продажу хліба по вигідних цінах для жителів району.

Прес-служба районної ради.