Додому НОВИНИ Влада і громада Нарада у Житомирі

Нарада у Житомирі

384
ПОДІЛИТИСЬ

25 жовтня у Житомирі відбулася Платформа з діалогу щодо вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: «Проблеми місцевого самоврядування та шляхи їх вирішення в умовах формування Бюджету 2020 року». Захід проведено в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

У нараді серед інших взяла участь голова Семенівської громади Наталія Семенюк, а також серед інших народних депутатів України представник Бердичівщини – Богдан Кицак. Разом із очільниками інших громад Житомирщини відбулось спілкування щодо проблем місцевого самоврядування, також обговорено варіанти їхнього вирішення в умовах формування Бюджету на 2020 рік.

Зокрема, на нараді говорили про критичне недофінансування сфер медицини та освіти, відсутність компенсації з держбюджету, у т.ч. за перевезення пільговиків.

З проханням озвучити «правила гри», спільний підхід до визначення громад успішними чи ні, виступила голова Семенівської громади Наталія Семенюк, очільники ОТГ, які на проекті «нової карти» Житомирщини зникають.

Йшлося також про справляння акцизного податку з пального до державного бюджету. Якщо цю норму не змінять, то у наступному році бюджет багатьох ОТГ не доотримає значні суми.

Під час зустрічі учасники домовилися випрацювати спільне бачення щодо адміністративного поділу. Присутні зійшлися на тому, що таке реформування неможливе без попередніх консультацій у громадах.

Керівники громад вдячні народним депутатам України, у тому числі народному депутату Богдану Кицаку за розуміння проблем місцевого самоврядування та за підтримку. Громади сподіваються, що виголошені пропозиції, передані через народних обранців, будуть почуті на найвищому рівні.

Прес-служба Семенівської ОТГ.