Додому НОВИНИ Влада і громада Нарада щодо створення підрозділу місцевої пожежної охорони на території Слободищенської сільської ради

Нарада щодо створення підрозділу місцевої пожежної охорони на території Слободищенської сільської ради

584
ПОДІЛИТИСЬ

5 лютого 2016 року відбулася наради щодо створення підрозділу місцевої пожежної охорони на території Слободищенської сільської ради. Нараду відкрив голова районної ради Максим Самчик, який зазначив, що в разі створення даного підрозділу до зони його обслуговування потраплять 4 сільські ради: Слободищенська, Швайківська, Малосілківська та Райківська.

Заступник начальника Бердичівського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Житомирській області Володимир Рейко зауважив, що стурбованість викликає стан пожежної безпеки в сільській місцевості, де виникає 60% пожеж від загальної кількості. З початку 2015 року на території Бердичівського району виникло 84 пожежі. У значній мірі такому становищу сприяла ліквідація пожежно-сторожової охорони, яка окрім гасіння пожеж займалась профілактичною роботою. На сьогодні в районі діє лише один підрозділ місцевої пожежної охорони, який знаходиться у селі Семенівка. В 2011 році в с. Слободище була відкрита частина місцевої пожежної охорони, яка так і не запрацювала. В зв’язку з цим весь тягар гасіння пожеж в сільській місцевості лягає на підрозділи ДСНС, хоча відповідно проведеного аналізу 61 населений пункт або 95% сільських поселень району знаходяться поза нормативними межами зон виїзду пожежних підрозділів. Повідомив, що відстань по дорогах з твердим покриттям від підрозділу Державної пожежної охорони м.Бердичів до Слободищенської сільської ради становить – 27 км (25-30 хв.); до Швайківської – 25 км (24-28 хв.); до Малосілківської – 25 км (24-28 хв.), тому створення вищезазначеного підрозділу місцевої пожежної охорони сприятиме швидшому реагуванню та прибуттю на місце пожежі.

Слободищенський сільський голова Роман Кваша повідомив, що приміщення пожежного ДЕПО, розташованого на території Слободищенської сільської ради знаходиться в задовільному стані. Пожежний автомобіль не використовувався за призначенням 5 років та потребує ремонту.

rayrada_2За результатами наради вирішили доручити Бердичівському міськрайонному відділу Управління ДСНС України у Житомирській області надати розрахунки щодо штатної чисельності підрозділу місцевої пожежної охорони, потребу у коштах на їх утримання та на забезпечення пальним для обслуговування автомобіля та рекомендувати Слободищенському, Швайківському, Малосілківському та Райківському сільським головам в письмовій формі надати у виконавчий апарат районної ради інформацію про обсяг коштів, які вони планують спрямувати на утримання підрозділу місцевої пожежної охорони на території Слободищенської сільської ради.